Rehber Windows 11 RAM ve CPU kullanımı düşürme

Birkaç gün öncesine kadar Linux kullanıyordum fakat sistem eski olduğundan birçok driverın desteği yoktu. İnternette eskiden kullandığım Ghost Spectre'yi ararken yeni isme geçtiklerini gördüm, bir heves ettim nasıl olmuş diye DC sunucularına baktım. Daha 0.5v sürümü çıkıyordu, ben de niye orijinal Windows 11'i hızlandırmıyorum dedim ve yola koyuldum. Bu rehberin sonunda umarım benim gibi bir performans alırsınız.

Öncelikle Windows 11'in normal performans ayarlarını yapın oyun modu, saydamlık efektleri performans görünümü vs.

Öncelikle yukarıda yazanları yapın eksiksiz bir şekilde. Bu sayede bir nebzede olsa kullanım düşecek daha da indirmek için konunun devamını uygulayabilirsiniz.

*5-*

Optimizer assets kısmından exe olanı indirin ve açın. Bu programı birçok kişi kullanıyor ve herhangi bir sorun yaşanmamış tabii ki bunu kullanmak size bağlı fakat ciddi oranda bir hız artışı görmeniz mümkün. Öncelikle programı kendinize göre ayarlayın derseniz ki ben performans istiyorum ekte ayarlarımı belirttim isteyen uygulayabilir.

*6-* (isteğe bağlı)

QuickCPU bu bağlantıya girip en aşağıdan sisteminiz hangi bitse onu indirin kurun, program açıldığında sol taraftaki havaya doğru yükselen bir işaret var ona basın ardından accept deyin. Programı kapatmadan önce yukarı kısımdan optionsun üstüne gelin. Minimize System tray ve start application on System startupu tikleyin hemen bunların üstünde yer alan quickcpupowerschemeyi tikleyin. Ardından programı küçültme tuşuna bastığınızda alt tarafa inecektir.(soğutması kötü olanlar kendileri ayar yapsınlar veya yapmasınlar).

Not: Hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum teşekkürler...
Eklenmesini istediğiniz bir program veya yol varsa belirtebilirsiniz.
En baştaki ekte açık olan programlar Brave, Discord ve Spotify(şarkı çalıyor).

Hocam sağ olasın önceden Discord'da bile RAM çoşuyordu şimdi Brave falan aynı anda sıkıntı çıkmıyor. 8 GB RAM'li Windows 11 olan bir bilgisayarda Mem Reduct yüzdesi kaç olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı