Windows 11 sıfırlama takılı kalıyor

Windows 11 işletim sistemi ve 6 yıllık dizüstü Dell bilgisayarım ile dün sabah 11.00 da sıfırlama kararı aldım. Ancak %64 de takılı kaldı. Aslında önce %64 oluyor sonra %67 sonra %82 sonra %85 oluyor ve PC kendini yeniden başlatıyor sonra tekrar aynı döngü oluşuyor. Açıkçası bu döngüden kurtulamadım. Bu sabah kalktığımda da aynı durum devam ediyordu. Yalnız birkaç kez bilgisayarı kapattım sıfırlamadayken. Çözümü olan varsa sevinirim.
1.olarak neden sıfırlamak gibi saçma sapan bir karar verdin (Gecenin köründe olması da ayrı mevzu.)? Temiz kurulum 30 dakika sürerken neden artık dosya bırakan bir sıfırlama yöntemi kullanırsın?

2.olarak NEDEN bilgisayarı sıfırlama gibi önemli bir işlemde kapatırsın? Döngüye girmesi gayet doğal, bilgisayar Windows'u kurtarmayı deniyormuş belli ki. Gidin bir USB oluşturun temiz kurulum yapın bilgisayara. Bir daha da gecenin bilmem kaçıncı saatinde sıfırlayıp bir de bilgisayarı sürekli kapatmayın. Ha derseniz ki ben USB oluşturmayı bilmiyorum veya temiz kurulum yaparken de kesin bilgisayarı kapatırım çünkü çok sabırsız ve bilgisayar kullanmasını bilmeyen bir insanım derseniz gidip bilgisayarcıya verin. Bir formatı geçen 500 TL'ye yaptıranları gördüm. Ufacık mevzuya 500 TL bayılırsınız artık.

Bir arkadaşın eşin dostun yok mu bro. Windows 11 indirip yazdırabilecegin. En iyisi sen git servise Windows 11 atıracagım USB'ye kaç lira de fiyat söyler format kaç para de hangisi uygun geliyorsa onu yap şimdi bir format 300 400 arasıdır USB Windows 11 100 TL'ye attırırsın.
2 dakikada telefondan bile yapılabilen bir işe 100 TL vermek bile içimi acıtıyor :D. Ben bazı arkadaşlarımın bilgisayarları virüs kapınca veya bozulunca 2 dakikada telefondan isoyu USB'ye yazdırıp geçerdim. Paraya yazık.

Yanlış anlamayında bu sabırsızlık telaş nedir? Bir şeye karar veriyorsan sonucu için beklersin aman bir şey mi oldu bu niye dondu bu ekran niye mavi oldu diye telaşlanıp mudahele edersen. Windows dosyaları bozulur. Temiz kurulum yapınız. Şimdiden uyarayım ilk defa format atacaksanız YouTube'dan adımları dikkatlıce takıp ediniz. Bilgisayar kendini formattan sonra Windows ayarları ve güncellemeler için birkaç defa kendiliginden kapatıp yeniden başlatacak telaşa kapılmayın en son ekran geldiginde bile 5 10 dk bekleyin ki bilgisayarın tam açıldıgına kurulum tamamlandıgına emin olunuz tekrar bu süreçlerde müdahale ederseniz tekrar dosyalar bozulur başa dönersiniz.

Bir dip not zaten 6 yıllık bilgisayarda bir zahmet Windows 11 kullanmayın Windows 10 gayet yeterli olur sisteminize sadece tavsiye.
1.dedikleriniz doğru. Lakin 2.dediğinize katılmıyorum. 13 yıllık bilgisayar kullanıyor babam, zamanında ben de çok kullandım. O bilgisayardan vazgeçemediği için içine RAM takviyesi yaptık ve SSD taktık. Bilgisayar Windows 11'de cayır cayır çalışıyor. Tabi oyun vb. oynanmıyor ekran kartı bile yok ama ofis işlerini ve film izlemeyi kaldırıyor. Gayet hızlı.

Son düzenleme:
1.olarak neden sıfırlamak gibi saçma sapan bir karar verdin (Gecenin köründe olması da ayrı mevzu.)? Temiz kurulum 30 dakika sürerken neden artık dosya bırakan bir sıfırlama yöntemi kullanırsın?

2.olarak NEDEN bilgisayarı sıfırlama gibi önemli bir işlemde kapatırsın? Döngüye girmesi gayet doğal, bilgisayar Windows'u kurtarmayı deniyormuş belli ki. Gidin bir USB oluşturun temiz kurulum yapın bilgisayara. Bir daha da gecenin bilmem kaçıncı saatinde sıfırlayıp bir de bilgisayarı sürekli kapatmayın. Ha derseniz ki ben USB oluşturmayı bilmiyorum veya temiz kurulum yaparken de kesin bilgisayarı kapatırım çünkü çok sabırsız ve bilgisayar kullanmasını bilmeyen bir insanım derseniz gidip bilgisayarcıya verin. Bir formatı geçen 500 TL'ye yaptıranları gördüm. Ufacık mevzuya 500 TL bayılırsınız artık.

2 dakikada telefondan bile yapılabilen bir işe 100 TL vermek bile içimi acıtıyor :D. Ben bazı arkadaşlarımın bilgisayarları virüs kapınca veya bozulunca 2 dakikada telefondan ISO'yu USB'ye yazdırıp geçerdim. Paraya yazık.

1.dedikleriniz doğru. Lakin 2.dediğinize katılmıyorum. 13 yıllık bilgisayar kullanıyor babam, zamanında ben de çok kullandım. O bilgisayardan vazgeçemediği için içine RAM takviyesi yaptık ve SSD taktık. Bilgisayar Windows 11'de cayır cayır çalışıyor. Tabii oyun vb. oynanmıyor ekran kartı bile yok ama ofis işlerini ve film izlemeyi kaldırıyor. Gayet hızlı.

Hocam Win 10dada Win 11dede sıfırlama seçeneğinde temiz kurulum var dosya bırakmıyor. Bizzat denedim

Geri
Yukarı