Windows 11 sistemde "Kernel Power 41" hatası

endermustafa

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair vengeance 8gb 3000mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 evo wd 1 tb 7200 rpm hdd
Ekran kartı
Asus rog strix rx570
Anakart
Asus Tuf b 450 Plus Gaming
İşlemci
Ryzen 5 2600
Merhaba, daha önceden aldığım Kernel Power 41 hatası yeniden sorun haline geldi. Daha önceden hızlı başlatı kapatarak çözdüğüm hata, şimdi hızlı başlat xpm kapatma, çeşitli güç seçenekleri, değişiklikleri hazırda beklet ve kapatma gibi ayarları yapmama rağmen halen devam ediyor.

Hata CPU ve GPU macun değişiminden sonra olmaya başladı ya da ben o zaman farkına vardım. Boşta veya uykudan uyanırken siyah ekrana düşüp güç tuşundan yeniden başlatana kadar PC kapanmıyor, yeniden açıldığında ise ekran kartı aygıt yöneticisinde ünlem olarak gözüküyor ve sürücüyü tekrar kurmam gerekiyor. Minidump vs oluşmuyor. Oyunlarda drop vs oluyor. FurMark OCCT Windows bellek ve Memory86 testlerinde hata kapanma vs. olmuyor.

Macun değiştirirken ekran kartında çıkayan leke benzeri ibr nokta var işlemci üzerinde. Hatanın kaynağını bulabilmem için yardımlarınızı rica ediyorum. Forumda ilk konum umarım kurallara uygundur teşekkürler şimdiden yardımlarınız için.
  • Windows 11 23H2.
  • Thermaltake TR2 S 600W 80 Plus.

Dosya Ekleri

• 7376927908c6460.jpeg
    7376927908c6460.jpeg
    189,8 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Merhaba,

Bu sorun genellikle ekran kartı veya güç kaynağından dolayı oluyor fakat her şeyle alakalı olabilir prizinle bile ilgili olabilir. Ben yaşadım, çok daha sık her oyun açtığımda oluyordu, değiştirmediğim parça kalmadı gibi bir şey şu an 40 yılda bir yaşıyorum gibi bu sorunu. Yani her şeyi deneyerek bulmanız gerekli.

Bence ilk olarak bakmanız gereken yer Power Supply ve ekran kartı. Yakın tarihte 2 ay uğraştım bununla çünkü.

Öncelikle herkese merhaba.
GTA5'e giriş yaparken sürekli PC kendini Resetliyor ve birkaç gündür yaşadığım bu can sıkıcı durum gerçekten beni bezdirdi. Önce PSU kablosunu değiştirdim, sfc/scannow chkdsk /f /r ve hatırlayamadığım ve önerilen bir kaç komutu daha denedim ardından 3'lü prizi çıkarıp bilgisayarı direk elektriğe bağladım, RAM yerini değiştirdim temizleyerek taktım ve bu yöntemler hiçbir işe yaramadı. Sonrasında BİOS üzerinden CPU voltaj ayarını 1350V yaptım ve CPU clock ratio'yu 41 yapıp denedim. Bunun sonucunda da bir müddet oynayabildim fakat PC zorlanıyormuş hissi verdi. Yani kısacası ne denediysem olmadı ve sorun Yazılımsal değil ise başka bir PSU denemeye gideceğim. Umarım burada çözümlerim. Yardımcı olan veya olamayan herkese şimdiden teşekkür ederim.

RAM: 16 GB 2667 MHZ
SSD: 512 m.2
EKRAN KARTI: NVIDIA GeForce 1660S 192 bit 6 GB.
ANAKART: Gigabyte h410m h v2
İŞLEMCİ: İntel 10400F

Günlük Adı: System
Kaynak: Microsoft-Windows-Kernel-Power
Tarih: 8.12.2023 00:17:54
Olay Kimliği: 41
Görev Kategorisi:(63)
Düzey: Önemli
Anahtar sözcükler:(70368744177664),(2)
Kullanıcı: SYSTEM
Bilgisayar: GokhanEr
Açıklama:
Sistem düzgün kapatılmadan yeniden başlatılmış. Bu hatanın nedeni sistemin yanıt vermeyi durdurması, kilitlenmesi veya beklenmeyen bir şekilde güç kaybına uğramış olması olabilir.
Olay Xml'si:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331c3b3a-2005-44c2-ac5e-77220c37d6b4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>9</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000400000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2023-12-07T21:17:54.7354375Z" />
<EventRecordID>6543</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>GokhanEr</Computer>