Windows 11 tamamen hazır mı?

BatuHan999

Hectopat
Daha fazla  
RAM
3200MHz 16gb
SSD veya HDD modeli
500GB HDD 240GB SSD
Ekran kartı
GTX 1050
Anakart
MSI B450M A Pro Max
İşlemci
Ryzen 3 3200G
İyi günler. Şu an bilgisayarı açınca önüme bu çıktı. Burada çıktığına göre artık tamamen bug olmadan bir aksilik olmadan kullanabileceğimiz anlamına mı geliyor? Normalde sitesinden falan indiriyoruz ya o yüzden merak ettim sorayım dedim. Ve sizce güncellemem gerekir mi? Tasarımı bayağı hoşuma gidiyor ama şu an performans konusunda nasıl bilemiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    119,9 KB · Görüntüleme: 68
Resmi olarak Windows 11 desteklemeyen sistemimde Windows 11'i yaklaşık 1 aydır kullanıyorum herhangi bir problem yaşamadım.

Resmi olarak Windows 11 desteklemeyen sistemimde Windows 11'i yaklaşık 1 aydır kullanıyorum herhangi bir problem yaşamadım.

Çoğu kişi yaşamadığını söylüyor ama ben bazı eski oyunlarla ilgileniyorum. Windows 11 onları açar mı açmaz mı sıkıntı olur mu bilemedim. Şimdi video çekip yayın da yapıyorum Windows 11 kurarsam kayıt ayarları orada daha mı farklı yapmam gerekir falan düşünüyorum. Ama tasarımdan dolayı büyük ihtimal kurduracak kendini. Değişiklik olsun istiyorum.

Windows 11 destekleyen sistemimde 1 hafta kullandım ve yaşadığım sorunlar dolayısıyla Windows 10'a geçtim. Daha en az 1 yıl beklerim ben.

Sistemim 9700 KF işlemci, 2x16 GB 3200 MHZ RAM, 1 TB Samsung 860 Evo SATA M2SSD, 240 GB Corsair MP510 NVME M2 SSD, RTX 2070 ekran kartı var. Hala hazır değil. Mesela geçen haftalarda bir güncelleme verdiler, sorunlu.
Ayrıca yazılımlar sorunlu çalışabiliyor ve resmi sitelerinde halen Windows 11 uyumlu sürüm olmayabiliyor.
Örneğin MSI Optix Mag274R monitörümün ayarları yönetip profiller oluşturduğu uygulaması Windows 11 için yok. Windows 10 sürümünü kuruyorum. Bu yüzden mi bilmiyorum ama yaptığım profiller bilgisayarı yeniden başlattığımda silinebiliyor.
Aynı şekilde Razer Synapse ve Cloudflare Warp da sıkıntı çıkarabiliyor.
RTX 3080 TI, 32 GB RAM ve 11700K kullanan arkadaşımda da oyunlarda anlık FPS çakılması oluyor bazen. Bu sorun forumlarda geçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı