Windows 11 ürün anahtarı geri nasıl alınır?

darlingcode1453

Decapat
Daha fazla  
RAM
12
SSD veya HDD modeli
512gb nvme sdd
Ekran kartı
GTX1650
Anakart
Laptop
İşlemci
i5 10300h
2 ay önce orijinal Windows 11'li laptop aldım, ASUS TUF FX506. silip Windows 10 Lite korsan yüklemiştim. Geri ürün anahtarımı nasıl alabilirim?

Şu an Windows 10 korsan var silip orijinal Windows 11 kursam key direk geliyor mu? Geliyorsa nasıl geliyor?

Sisteminiz aldığınızda direk Windows 11 ike geldiyse çok büyük bir ihtimalle OEM lisansa sahipsiniz bu lisans türü BIOS'a işlenir ve ilgili işletim sistemi yüklendiğinde otomatik olarak etkinleştirir. Windows 11'in tam olarak aynı sürümünü yüklemelisiniz önceden proysa prosunu, Home ise Home'yi.

Kısaca ilk gelen işletimim sistemini aynısını.

Sisteminiz aldığınızda direk Windows 11 ike geldiyse çok büyük bir ihtimalle OEM lisansa sahipsiniz bu lisans türü BIOS'a işlenir ve ilgili işletim sistemi yüklendiğinde otomatik olarak etkinleştirir. Windows 11'in tam olarak aynı sürümünü yüklemelisiniz önceden proysa prosunu, Home ise Home'yi.

Ama yanlış hatırlamıyorsam atıyorum Windows 11 Pro'nun lisansı Windows 10 proyuda etkinleştiriyor olmalı ama yanlış biliyor da olabilirim.

Çok teşekkür ederim korkmuştum pahalı lisans diye.

Çok teşekkür ederim korkmuştum pahalı lisans diye.

O kadar pahalı olduğunu sanmıyorum ben Windows 10 pronunkini 30 TL'ye aldım Jetlisans'tan ve hiçbir sorunu yok. Başta MAK lisans geldi ama desteğe yazıp Retail olarak değiştirdim ek ücret ödemeden.

O kadar pahalı olduğunu sanmıyorum ben Windows 10 pronunkini 30 TL'ye aldım Jetlisans'tan ve hiçbir sorunu yok. Başta MAK lisans geldi ama desteğe yazıp Retail olarak değiştirdim ek ücret ödemeden.

Benim PC Hepsiburada gibi sitelerde 13500 TL freedos ile. Gidip vatandan aldım 15bin TL'ye orijinal Windows için. :/

Benim PC Hepsiburada gibi sitelerde 13500 TL freedos ile. Gidip vatandan aldım 15bin TL'ye orijinal Windows için. :/
Windows ile beraber gelmişse Home, Home SL hangisi ise kurun. Kendisi aktif olur.
Şununla OEM anahtar varsa görebilir ve onu kurabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı