Windows 11 Valorant TPM ve Secure Boot hatası veriyor

Kaanabisi_GS

Hectopat
Merhabalar. Windows 11 yükledim ve Valorant'a girdiğimde hata aldım. TPM ve Secure Boot'u aktif ettim fakat hala açılmıyor. Bir çözüm yolu var mı acaba?

Merhabalar. Windows 11 yükledim ve Valorant'a girdiğimde hata aldım. TPM ve Secure Boot'u aktif ettim fakat hala açılmıyor. Bir çözüm yolu var mı acaba?
Bende de aynı hatayı veriyordu Windows OS Configuration'u UEFI yapıp Secure Boot'u aktif ettiğimde çözüldü.

UEFI yaptım Secure Boot'u aktif ettiğimi sanmıştım fakat bir uyarı veriyor Secure Boot'u aktif edemiyorum nasıl yapacağım.
Secure Boot ekranını Setup mode'dan User Mode'a çevirdiğinde hata düzeliyor. Bunu ise Windows OS'u UEFI yaptıktan sonra kaydedip, yeniden başlatıp tekrar bios ekranına girdiğinde veya Secure Boot'u standarttan customa çevirip kaydedip, yeniden başlatıp tekrar bios ekranına girdiğinde tıklanabilir oluyor. Sonrasında tekrar standarta alabilirsin.

Secure Boot ekranını setup Mode'dan user Mode'a çevirdiğinde hata düzeliyor. Bunu ise Windows OS'u UEFI yaptıktan sonra kaydedip, yeniden başlatıp tekrar BIOS ekranına girdiğinde veya Secure Boot'u standarttan customa çevirip kaydedip, yeniden başlatıp tekrar BIOS ekranına girdiğinde tıklanabilir oluyor. Sonrasında tekrar standarta alabilirsin.

Setup modedan users moda alamıyorum o kısım kapalı gözüküyor.

Setup modedan users moda alamıyorum o kısım kapalı gözüküyor.
Ufak bir araştırma yaptım direkt user mode ile açmanın bir yolu varmış.

Başlat>Ayarlar>Sistem>Kurtarma>Gelişmiş Başlangıç kısmına girip gelişmiş başlangıcın önündeki şimdi yeniden başlat butonuna tıklıyorsun. Bilgisayar yeniden başlıyor ve sorun gider ekranına geliyor. Bu ekranda Sorun Gider>Gelişmiş Seçenekler yolunu izleyip UEFI donanım yazılımı ayarlarına tıklıyorsun ve yeniden başlat diyorsun. Bilgisayar açılırken seni otomatik bios ekranına atacak. Bu şekilde biosa giriş yaparsan User mode olarak açılacağı söyleniyor.

Secure Boot ekranını Setup mode'dan User Mode'a çevirdiğinde hata düzeliyor. Bunu ise Windows OS'u UEFI yaptıktan sonra kaydedip, yeniden başlatıp tekrar bios ekranına girdiğinde veya Secure Boot'u standarttan customa çevirip kaydedip, yeniden başlatıp tekrar bios ekranına girdiğinde tıklanabilir oluyor. Sonrasında tekrar standarta alabilirsin.
çok ama çok teşekkür ederim ilk başta dediğinizi anlamadım ama yapmayı başardım iyi akşamlar
TPM anahtarını temizlemeyi deneyin BIOS'tan.

Recep abi sanada çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı