Windows 11 yüklerken 0xC1900101-0x40017 boot hatası

PC açılıyor doğru mu? Fakat yükseltme yapamıyorsunuz.

PC açılıyor ama bazen açılışta resimde gösterdiğim gibi oluyor ve tekrardan fişten çekip açıyorum. Windows 11'e de evet yükseltme yapamıyorum.

Ve bununla iligli konuda açtım dedilerki hard diskin ömrü bitmiş yenisini alın.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    46,6 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleyen: Moderatör:
PC açılıyor ama bazen açılışta resimde gösterdiğim gibi oluyor ve tekrardan fişten çekip açıyorum. Windows 11'e de evet yükseltme yapamıyorum.

Ve bununla iligli konuda açtım dedilerki hard diskin ömrü bitmiş yenisini alın.

Hocam şunu yapabilir misiniz? MiniTool Partition Wizard Free indirin sisteminizde 16 GB bir bölüm ayırın buraya elinizdeki ISO içindeki dosyaları atın ISO dosyası değil içindeki Windows boot dosyalarının tamamını ve sonra BIOS'tan başlangıcı bu disk olarak seçin. Sistem yüklemesi açılınca da Windows 11 yükseltmeyi deneyiniz. Not: Programsız da 16 GB yer açabilirim derseniz o da olur. Yükleme dosyalarınızda bir hata olabilir, sisteminiz Windows 11 desteği yoktur. Buna göre bir ISO oluşturup deneyiniz. Hatta sistem de BIOS da Auto olarak ayarlamıs bir şeyler var ise o nu ilgili yerlere ayarlayıp deneyiniz. Ya da Disable olanları Enable yapmayı deneyiniz.

Hocam şunu yapabilir misiniz? MiniTool Partition Wizard fee indirin sisteminizde 16 GB bir bölüm ayırın buraya elinizdeki ISO içindeki dosyaları atın ISO dosyası değil içindeki Windows boot dosyalarının tamamını ve sonra BIOS'tan başlangıcı bu disk olarak seçin. Sistem yüklemesi açılınca da Windows 11 yükseltmeyi deneyiniz. Not: Programsız da 16 GB yer açabilirim derseniz o da olur. Yükleme dosyalarınızda bir hata olabilir, sisteminiz Windows 11 desteği yoktur. Una göre bir ISO oluşturup deneyiniz. Hatta sistem de BIOS da Auto olarak ayarlamıs bir şeyler var ise o nu ilgili yerlere ayarlayıp deneyiniz. Ya da Disable olanları Enable yapmayı deneyiniz.

Ben USB bellektende denedim ama gene olmadı.

Hocam belki sorun o dur başta Recep Bey de bunu belirtmişti. Denemeden bilemeyiz.

Tam kurulucağı zaman Windows 11 logosu geliyor ve orada donup kalıyor. Ben de fişi çekip tekrardan takınca diyor ki işlemler geri alınıyor diyor ve Windows 10'a geri dönüyor.

tam kurulucağı zaman windows 11 logosu geliyor ve orda donup kalıyor bende fişi çekip tekrardan takınca diyorki işlemler geri alınıyor diyo ve windows 10a geri dönüyor
Tonlarca sebebi var deniliyor. Örneğin sistemde takılı bir USB veya SD kart bile buna sebep olabiliyor.
Bilemiyorum.Belkide hazırladığınız iso hatalı , Bios da bir şey açık yada kapalı.Dediğim gibi Hdd den yükseltmeyi deneyiniz aynı hatayı alırsanız anlarızki sorun usb kaynaklı değil.İso yeniden indirip deneyin anlarızki iso sorunlu değil.Bir çok sebebi olabilir.

Hocam şunu yapabilir misiniz? MiniTool Partition Wizard Free indirin sisteminizde 16 GB bir bölüm ayırın buraya elinizdeki ISO içindeki dosyaları atın ISO dosyası değil içindeki Windows boot dosyalarının tamamını ve sonra BIOS'tan başlangıcı bu disk olarak seçin. Sistem yüklemesi açılınca da Windows 11 yükseltmeyi deneyiniz. Not: Programsız da 16 GB yer açabilirim derseniz o da olur. Yükleme dosyalarınızda bir hata olabilir, sisteminiz Windows 11 desteği yoktur. Buna göre bir ISO oluşturup deneyiniz. Hatta sistem de BIOS da Auto olarak ayarlamıs bir şeyler var ise o nu ilgili yerlere ayarlayıp deneyiniz. Ya da Disable olanları Enable yapmayı deneyiniz.
biosda auto olarak ayarlanmış neleri disableden enable yapayim

bide bu işlemi nasıl yapıcam

Son düzenleme:
biosda auto olarak ayarlanmış neleri disableden enable yapayim

bide bu işlemi nasıl yapıcam
Hocam bundan daha ayrıntılı olarak anlatmam için video çekmem gerekir.Programı indirin.Disk bölümleme ilgili youtube dan videosunu izleyin.Böldüğünüz diske Windows iso su içindekidosyaları atın.Biosdan boot hdd olarak seçme videosunu izleyin.Kolay gelsin.

Geri
Yukarı