Çözüldü Windows 11 yüklerken USB UEFI olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Drmysterioo

Centipat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 AN515-58 bilgisayar aldım ve şu an Windows 11 kuruumunu gerçeklertirmeye çalışıyorum. Windows 11'i indirip Rufus ile USB belleğe yazdırdım GPT olarak. Ama laptopa taktığımda USB'yi UEFI olarak görmüyor, resimdeki gibi görüyor. Nasıl Windows 11 kurabilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20221227_170652.jpg
    IMG_20221227_170652.jpg
    209,2 KB · Görüntüleme: 38
Çözüm
Olsun illa UEFI USB yazmasına gerek yok, USB HDD yazıyor. Onu 1. sıraya çekebiliyorsanız çekip deneyin bakalım.
Olsun illa UEFI USB yazmasına gerek yok, USB HDD yazıyor. Onu 1. sıraya çekebiliyorsanız çekip deneyin bakalım.

Çözüm
Acer Nitro 5 AN515-58 bilgisayar aldım ve şu an Windows 11 kuruumunu gerçeklertirmeye çalışıyorum. Windows 11'i indirip Rufus ile USB belleğe yazdırdım GPT olarak. Ama laptopa taktığımda USB'yi UEFI olarak görmüyor, resimdeki gibi görüyor. Nasıl Windows 11 kurabilirim?

Dostum direkt Windows 11'in kendi USB yazıcısı vardı indirip USB'ye yazıyordu. Niye Rufus'la vs. uğraşıyorsun ki? Dostum ondan yap direkt.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle yaptım oldu, teşekkürler.
Dostum direkt Windows 11'in kendi USB yazıcısı vardı indirip USB'ye yazıyordu. Niye Rufus'la vs. uğraşıyorsun ki? Dostum ondan yap direkt.
Technopat YouTube kanalındaki bir video öyle yapın diyordu.

Öyle yaptım oldu, teşekkürler.

Technopat YouTube kanalındaki bir video öyle yapın diyordu.
technopat ytyi pek takip etmiyorum ancak orjinal olanın her zaman daha iyi olucağı kesindir dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı