Rehber Windows 10 ve 11'de Dosya Gezgini'ni şeffaf yapma

neXusTS

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
| AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz - 16 GB 3000 MHz RAM - VEGA 8 Grafik Kartı (4 GB VRAM) |
Windows 11'de Dosya Gezgini'ni bu Komut Dosyası ile şeffaf yapmak mümkün. BlurMica Denilen bu görünüm ile dosya Gezgininiz çok güzel gözükecek.

Dosyanın son sürümünü verdiğim linkten indirin ve bir klasöre ayıklayın.

Ardından Register Komut İstemi Dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

Dosya Gezgini yeniden başlatılacak ve yeni (BlurMica) görünümüne kavuşacak.

1714053489249.png

Nasıl gözüktüğünü gösteren bir ekran görüntüsü yükleyebilir misiniz?
Hocam yüklemiştim fakat daha güzel gözüken bir ekran görüntüsü ile değiştirmeye çalışıyordum sonunda oldu.

Yıl 2024, Microsoft hala Windows'u kişiselleştirme konusunda vasat. İnsanları bunlar ile uğraştırıyorlar. Güzel gibi.

Eki Görüntüle 2178303
Çok hoş duruyor. Windows 10 için de çalışıyor mu acaba? Ben de etkin olmayan Windows'un görev çubuğunu şeffaf yapmak için regeditten ayar çekmiştim.

Aylardır rectify11 in daha basitini arıyordum onu indirmeden tek işlemle aynısı olduğu neredeyse bazı yerler de olmadı mesela winver gibi yerlede ama bu da yeter eyvallah hocam.

Çok hoş duruyor. Windows 10 için de çalışıyor mu acaba? Ben de etkin olmayan Windows'un görev çubuğunu şeffaf yapmak için regeditten ayar çekmiştim.

GitHub sayfasında Windows 10 için kullanılabileceği yazıyor.

1714053708042.png

Bu arada internetteki görsellerde ayarlar biraz daha farklı sanırım. Kendileri şunu paylaşmış.

1714053788241.png

Yeni konular

Geri
Yukarı