Rehber Windows 10 ve 11'de Dosya Gezgini'ni şeffaf yapma

Dosyaları Klasöre atın ya da ayıklayın ardından register komutunu yönetici olarak çalıştırın.

1714054826370.png

Mesela Explorer açıkken Edge geçeyim hemen siyah oluyor geri dönüp de yan tarafında ufacık büyütüp küçültünce tekrar saydam oluyor önemli değil böylede olur. :D

Mesela Explorer açıkken Edge geçeyim hemen siyah oluyor geri dönüp de yan tarafında ufacık büyütüp küçültünce tekrar saydam oluyor önemli değil böylede olur. :D

Evet ya da görev çubuğuna küçültüp tekrar açarkende oluyor

Config ayarları nasıl yapılıyor anlatabilir misiniz? Show line false yaptım fakat gözle görülür bir şey göremedim. Efekti 1 yerine 4 yapınca dark mode gibi bir moda geçiyor. 1-2-3-4 kademeleri nasıl işliyor?

Config ayarları nasıl yapılıyor anlatabilir misiniz? Show line false yaptım fakat gözle görülür bir şey göremedim. Efekti 1 yerine 4 yapınca dark mode gibi bir moda geçiyor. 1-2-3-4 kademeleri nasıl işliyor?

Config ayarları hakkında aşağıda bahsedilmiş, saydamlığı yüzde olarak belirleyemiyoruz galiba. Efekt tipi etkiliyor mu bilmiyorum.

Kod:
[config]
#Effect type 0=Blur 1=Acrylic 2=Mica 3=Blur(Clear) 4=MicaAlt
#Blur is only available until win11 22h2, Blur (Clear) is available in both win10 and win11, Mica is win11 only.
effect=1
#Clear the background of the address bar.
clearAddress=true
#Clear the background color of the scrollbar.
#(Note: Since the system scrollbar itself has a background color that cannot be removed,
# when this option is turned on, the scrollbar is drawn by the program and the style may be different from the system).
clearBarBg=true
#Remove the toolbar background color from the WinUI or XamlIslands section of Windows 11.
clearWinUIBg=true
#Show split line between TreeView and DUIView.
showLine=true
[light]
#The system color scheme is the color in Light mode.
#RGBA component of background blend color
r=220
g=220
b=220
a=160
[dark]
#The system color scheme is the color in Dark mode.
r=0
g=0
b=0
a=120

Güvenlik riski mevcut:

Rehber için teşekkürler yine de.

Geri
Yukarı