Windows 11'de imleç basılı tutunca mavi kutu çıkıyor

zombirenk

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16GB DDR5
SSD veya HDD modeli
512 GB M.2
Ekran kartı
3060 100W
İşlemci
i5 12500H
Arkadaşlar hepinize selam. HP Victus marka laptopuma bugün HP Support ile birlikte gerekli sebeplerden dolayı format attık. Şu anlık sorunlarım format sonrası düzeldi ancak az önce yeni bir sorun keşfettim, önceden olmayan bir şeydi. Google'da nasıl araştırma yapabileceğimi bile bilmiyorum bu konu hakkında. Ekranın alt kısmı en başından en sonuna kadara etkileşimsiz bir şekilde farenin sol imleci ile basılı tutup geldiğimde böyle bir ekran oluyor. Kanıtını sizinle görsel olarak paylaşacağım. Yardımcı olursanız teşekkür ederim. ♥

PC.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendisi seçim dörtgeni oluyor. :) Masaüstünde bu dörtgenin içinde kalan öğeler seçilir.

İstersen Arama'ya Windows'un görünümünü ve performansını ayarla yazıp açılan pencerede, en altta "Yarı saydam seçin dikdörtgenini göster" seçeneğini kapatarak tamamen saydam hale getirebilirsin.

Kendisi seçim dörtgeni oluyor. :) Masaüstünde bu dörtgenin içinde kalan öğeler seçilir.

İstersen Arama'ya Windows'un görünümünü ve performansını ayarla yazıp açılan pencerede, en altta "Yarı saydam seçin dikdörtgenini göster" seçeneğini kapatarak tamamen saydam hale getirebilirsin.
Ne? Bu sorun değil ki :D Çoklu seçme için yapılan bir şey bu. Moderatör nasıl onaylamış merak ettim veya niye cevaplandırmamış kendileri garip.

Eki Görüntüle 1789498
Beyler çok özür dilerim.Ben sizlere sorunu çok yanlış anlatıyorum galiba bakın sorun o kadar büyük ki :D anlatmak da zorluk çekmişim
Demek istediğim şu o çektiğimizde gelen çoklu seçimde maviyi biliyorum.Ne olduğunu ne işe yaradığını da biliyorum ancak sıkıntı şurada bakın o maviyi çekip en alta kadar çektiğimde görev çubuğu ile arasında bir boşluk kalıyor anlatabildim mi bilmiyorum ama eskiden tam en alta kadar iniyordu sorun kullanıma engel değil ama siteye sorayım dedim yine de . Sorunu yanlış aktardığım için kusura bakmayın..

Bak mesela yarı saydama çektiğimde en alta kadar iniyor ama onu kaldırıp mavi yapınca en alta kadar inmiyor.Allah herkese böyle benimki gibi ufak sorunlar versin :D:D

Geri
Yukarı