Windows 11'de parola nasıl kaldırılır?

Efenheimer

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Windows'u kurarken zorla pın belirletti. Daha sonra kaldırırım diye çok düşünmedim ama parola kaldırılmıyor. Ayarlarda Windows hello pin diye bir seçenek var ama kaldırma tuşu kapalı. Parolayı nasıl kaldırabilirim?

Başlat > Ayarlar > Hesap > Oturum açma seçeneklerine tıklayın.

Windows 11'de PIN'e (Windows Merhaba) tıklayın.

Kaldır'a tıklayın.

Sıradaki, bu Windows 11 Pro içindir, oturum açma ekranını hep birlikte kaldırmak istiyorsanız, Başlat'a gidip netplwiz yazıp Enter'a basabilirsiniz. Ve orada "Kullanıcılar bu bilgisayarı kullanmak için bir kullanıcı adı ve şifre girmelidir" yazan kutunun işaretini kaldırın ve şifrenizi girin. Ardından, çalıştığından emin olmak için bilgisayarı yeniden başlatın.

Windows'un Home sürümünden yükseltme yaptıysanız, Microsoft hesabınızı kullanmanız ve bu nedenle her oturum açmak istediğinizde parolayı girmeniz gerekecektir. Windows 10 Pro'dan yükseltme yaptıysanız, yerel bir parola kullanabilirsiniz. PC'de hesap açın ve yukarıdaki adımları izleyerek PC'de Parola ihtiyacını ortadan kaldırın.

Son düzenleme:
Windows'u kurarken zorla pın belirletti. Daha sonra kaldırırım diye çok düşünmedim ama parola kaldırılmıyor. Ayarlarda Windows hello pin diye bir seçenek var ama kaldırma tuşu kapalı. Parolayı nasıl kaldırabilirim?
Şunu uygulamayı deneyin isterseniz.

Microsoft hesabı bağlı olduğu sürece kaldırılmıyor diye biliyorum. Hesabınızı kaldırarak pini de kaldırabilirsiniz.
Merhabalar dediğiniz gibi hesabı kaldırınca kaldırılıyor ama hesabın da olması lazım.

Başlat > Ayarlar > Hesap > Oturum açma seçeneklerine tıklayın.

Windows 11'de PIN'e (Windows Merhaba) tıklayın.

Kaldır'a tıklayın.

Sıradaki, bu Windows 11 Pro içindir, oturum açma ekranını hep birlikte kaldırmak istiyorsanız, Başlat'a gidip netplwiz yazıp Enter'a basabilirsiniz. Ve orada "Kullanıcılar bu bilgisayarı kullanmak için bir kullanıcı adı ve şifre girmelidir" yazan kutunun işaretini kaldırın ve şifrenizi girin. Ardından, çalıştığından emin olmak için bilgisayarı yeniden başlatın.

Windows'un Home sürümünden yükseltme yaptıysanız, Microsoft hesabınızı kullanmanız ve bu nedenle her oturum açmak istediğinizde parolayı girmeniz gerekecektir. Windows 10 Pro'dan yükseltme yaptıysanız, yerel bir parola kullanabilirsiniz. PC'de hesap açın ve yukarıdaki adımları izleyerek PC'de Parola ihtiyacını ortadan kaldırın.
Bahsettiğiniz kaldır seçeneği direkt kapalı.

Şunu uygulamayı deneyin isterseniz.

Çok karışık göründü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 Home sürümünden yükseltmişseniz, yokmuş.

“Windows'un Home sürümünden yükseltme yaptıysanız, Microsoft hesabınızı kullanmanız ve bu nedenle her oturum açmak istediğinizde parolayı girmeniz gerekecektir.”

Anladım teşekkürler. Alternatif bir çözüm önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı