Windows 11'de silinen Türkçe klavye geri geliyor

Aydinern

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Dun Türkçe klavyeyi sildim. Daha sonra Shift-alt yapınca gerı Türkçeye donuyor. Son zamanlarda Apex Legends cok oyuyorum ve ıkıde bır altta klavye degıstırme menusunu çıkması benı rahatsız edıyor. Bu menuyu nasıl kapatabılırm?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat'a tıklayın arama kısmına "Bölge ve dil ayarları" yazın veya "dil" yazarsanızda karşınıza çıkacaktır, tıklayın.
"Dil ekle" ye tıklayın çıkan sekmede arama kısmına "ingilizce" yazın "English" seçeneğini seçin sonrasında tekrar "English (United States)" seçeneğine tıklayın ve dili ekleyin. ekledikten sonra windows bildirimlerde size dil için gereken dosyalar indiriliyor diyecektir bırakın indirsin. İndirdikten sonra "Bölge ve dil" penceresine tekrar gelin "English(United States)" seçin ve Seçenekler 'e tıklayın bir pencere açılacaktır karşınıza orada Klavyeler kısmında "Enlish Q" yazar, biz "Klavye ekle" diyeceğiz ve oraya "Türkçe Q" klavye ekleyeceğiz. ekledikten sonra "English Q" klavyeyi seçip kaldır diyeceğiz ve sonrasında rahatımıza bakacağiz. Alt + Shift tuşuyla klavyeyi değiştirseniz bile türkçe karakter yazmaya devam edebileceksiniz.

Google yazısında buldum. Bendede aynı sorun vardı. Bu seçenekleri uygularsan sorunlar çözülür.

Geri
Yukarı