Çözüldü Windows 11'de Store ve arama açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ARCADE34

Hectopat
Yer
Merkez/Niğde
Daha fazla  
Meslek
Endüstri'de Bilişim okuyorum.
Selam. Ben bu sabah Windows 11 Lite'a geçtim. Aslında aynı Lite'ı daha önceden kullanıyordum ve bir sorun olmuyordu ama bu sefer niyeyse Microsoft Store açılmadı. Ve bir de ek olarak 2. tıklayışımda görev çubuğundan kalkıyor. Ve bunlar da yetmezmiş gibi arama butonu da çalışmıyor. Önceden aynı Windows 11 Lite'ı kullanırken sorun olmuyordu ama bu sefer iyice bozuldu. Ve farklı bir işletim sistemi önermeyin, internetim çok az olduğundan farklı bir işletim sistemi yüklemem imkansız. Ayrıntılar ile alakalı kısa bir video bırakacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamamdır deneyeceğim.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp alt kısımda paylaştığım komutları sırasıyla girdikten sonra işlemlerin bitmesini bekleyin. Tüm komutların işlemleri bitince sisteminizi yeniden başlatınız.

Ardından bize geri dönüş sağlayınız.

Kod:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Hocam maalesef işe yaramadı hala açılmıyor, var mıdır farklı bir çözüm?

Tamamdır deneyeceğim.

Ve evet kimseden yanıt gelmeyince kendim bir şeyler denemeye karar verdim ve ilk denediğim Microsoft Store'u reinstall etmekti. Ve bu biraz yardımcı oldu ama hala ilk tıkladıktan sonra gelen dönen yuvarlakta takılı kalıyordu bende zihnimi geriye götürüp eskiden Microsoft Store açılmayınca ne yaptığımı düşündüm ve ognitorenks toolbox ile "Windows/Market onar" işlemini gerçekleştirdiğim aklıma geldi ve bunu gerçekleştirdiğim anda Microsoft Store düzeldi ama hala arama butonu çalışmıyor.
CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp alt kısımda paylaştığım komutları sırasıyla girdikten sonra işlemlerin bitmesini bekleyin. Tüm komutların işlemleri bitince sisteminizi yeniden başlatınız.

Kod:
sfc /scannow

Tamamdır deneyeceğim.

Kod:
sfc /scannow

Tamamdır deneyeceğim.

Ve evet kimseden yanıt gelmeyince kendim bir şeyler denemeye karar verdim ve ilk denediğim Microsoft Store'u reinstall etmekti. Ve bu biraz yardımcı oldu ama hala ilk tıkladıktan sonra gelen dönen yuvarlakta takılı kalıyordu bende zihnimi geriye götürüp eskiden Microsoft Store açılmayınca ne yaptığımı düşündüm ve ognitorenks toolbox ile "Windows/Market onar" işlemini gerçekleştirdiğim aklıma geldi ve bunu gerçekleştirdiğim anda Microsoft Store düzeldi ama hala arama butonu çalışmıyor.

Çözüm
Tamamdır deneyeceğim.

Format atmayı deneyebilirsiniz.

Hocam çoktan hallettim bile ama öneriniz için sağ olun.

Modifiyeli ISO'larda böyle sorunlar oluşuyor maalesef en son yabancılardan modifiyeli ISO kurduğumda bende de Ethernet sürücüsü bozuk çalıştı kod 10 hatası aldım bu arada sorunu nasıl çözdüğünüzü yazın ki aynı sorunu yaşayanlar da faydalanır.

Modifiyeli ISO'larda böyle sorunlar oluşuyor maalesef en son yabancılardan modifiyeli ISO kurduğumda bende de Ethernet sürücüsü bozuk çalıştı kod 10 hatası aldım bu arada sorunu nasıl çözdüğünüzü yazın ki aynı sorunu yaşayanlar da faydalanır.

Hocam zaten Store'u nasıl düzeltiğimi bu yazının biraz yukarısına yazdım arama menüsünü nasıl düzelttiğimi hatırlamıyorum ama Store'da Microsoft hesabını açınca düzelmişti sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı