Çözüldü Windows 11 ile gelen laptopta 10'a geri geçilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nooodle

Centipat
Merhaba, yeni bir laptop alacağım fakat sadece tek bir sorunum var. Yeni laptopların çoğunda Windows 11 kurulu ve 10 kullanmak istediğimden dolayı alamıyorum. Kurulu halde 11 alırsam kendi başıma onu tekrardan 10'a döndürebilir miyim? Yoksa bir uzmanın mı yapması gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uzmana gerek yok. Rufus ile Windows 10 ISO dosyasını USB belleğe GPT olarak yazdırın. BIOS üzerinden Boot'a girip USB belleği 1. sıraya alın ve Save and Exit yapın.
Merhaba, yeni bir laptop alacağım fakat sadece tek bir sorunum var. Yeni laptopların çoğunda Windows 11 kurulu ve 10 kullanmak istediğimden dolayı alamıyorum. Kurulu halde 11 alırsam kendi başıma onu tekrardan 10'a döndürebilir miyim? Yoksa bir uzmanın mı yapması gerek?

Format flashı oluşturup kendin yapabilirsin.

Windows 10 USB'si oluşturup dönebilirsiniz.

Uzmana gerek yok. Rufus ile Windows 10 ISO dosyasını USB belleğe GPT olarak yazdırın. BIOS üzerinden Boot'a girip USB belleği 1. sıraya alın ve Save and Exit yapın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Hocam USB'siz de yapılabilir.
Media creation toplu indirdigi zaman bu bilgisyari şimdi yükselt derse de oluyor. Diye biliyorum ancak yapı numarası yüksek olduğundan saklanacaklari seç ekranında hiçbir şeyi saklama seçili olacak format gibi temiz olmaz ancak USB yok ise bu yöntemi kullanabilir ancak veriler gider. Sorumluluk kullanıcıya ait.
@408157 öyle değil mi hocam?

Hocam USB'siz yapılabilir.
Media Creation Tool indirdigi zaman bu bilgisyari şimdi yükselt derse de oluyor. Diye biliyorum ancak yapı numarası yüksek olduğundan saklanacaklari seç ekranında hiçbir şeyi saklama seçili olacak format gibi temiz olmaz ancak USB yok ise bu yöntemi kullanabilir ancak veriler gider. Sorumluluk kullanıcıya ait.
@408157 öyle değil mi hocam?

Evet, yapabilir ama sağlıklı olmaz. USB yoksa yapmayı deneyebilir. Media Creation Tool ile sürüm düşürürken hata alırsa bu rehberi yapsın. Yüksek ihtimal arkadaşın USB belleği vardır yeni nesil laptop alıyorsa, yine de atayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı