Rehber Windows 11'den Windows 10'a Geri Dönme Süresini Uzatma

Merhaba arkadaşlar. Bu rehberde Windows 11'den Windows 10'a geri dönmek için olan 10 günlük süreyi nasıl uzatabileceğinizi anlatacağım.

NOT: Bu rehber sadece Windows 11'den Windows 10'a dönmek için olan 10 günlük süreyi henüz geçirmemiş ve Windows.old klasörünü silmemiş kullanıcılar için geçerlidir. Eğer 10 günlük süre geçtiyse veya Windows.old klasörünü sildiyseniz bu rehber hiçbir işe yaramayacaktır.

Hazırsanız hemen başlayalım.

İlk olarak arama kutusuna tıklayıp "cmd.exe" yazıyoruz. Karşımıza çıkan Komut İstemi seçeneğine sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" diyoruz;
windows 11 geri dönüş süresini uzatma 1.png

Karşımıza Komut İstemi çıkacaktır. Buraya ilk olarak DISM /Online /Get-OSUninstallWindow yazarak geri dönme süresini sorguluyoruz;

windows 11 geri dönüş süresini uzatma 2.png

Gördüğünüz gibi bende 60 olarak görünüyor, çünkü ben daha önceden uzatmıştım. Fakat sizde muhtemelen 10 olarak görünecektir.

Uzatmak için tek yapmanız gereken işlem DISM /Online /Set-OSUninstallWindow /Value:XX komutunu kullanmak. Buradaki XX değeri, geri dönme süresini kaç gün yapacağınızı belirtiyor. Mesela 30 yazarsanız 30 gün olacak. En fazla ise 60 gün olabiliyor.
Ben 60 gün yapmak istediğim için DISM /Online /Set-OSUninstallWindow /Value:60 komutunu giriyorum;

windows 11 geri dönüş süresini uzatma 3.png

Bu komutu girdikten sonra "The operation completed successfully." yazısı çıkacaktır. Ardından tekrar DISM /Online /Get-OSUninstallWindow komutunu girdiğinizde artık geri dönme süresi belirlediğiniz gün olarak görünecektir.

Bu rehber sayesinde Windows 11'e geçtikten sonra geri dönme süresini uzatarak bütün testlerinizi daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bir şeylerin ters gittiğini gördüğünüzde de Windows 10'a geri dönebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı