Windows 11'e geçilir mi?

Nuri0332

Femtopat
Yer
Akdeniz Bölgesi
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Kasa: GameBooster GB-G203B | Anakart: GIGABYTE H610M H | CPU: Intel Core i3-13100F | GPU: Intel ARC A750 | Ram: GSKILL Ripjaws V Siyah 2x8 DDR4 32000 MHz CL16 | SSD: MLD M300 1TB NVMe 2280 Gen3x4 M.2 SSD | PSU: Game Booster 550W 80+ Silver
RAM
GSKILL Ripjaws 2x8 CL16 3200 MHz DDR4
SSD veya HDD modeli
MLD M300 1TB NVMe
Ekran kartı
Intel ARC A750
Anakart
GIGABYTE H610M H V2 DDR4
İşlemci
Intel Core i3-13100F
Merhaba sistemim gördüğünüz gibi Windows 11'in oyun performansı nasıl bilgisayarı sadece oyun ve gündelik kullanım için kullanıyorum şu an Windows 10 kullanıyorum ve depolama kısmında biraz sorunlar yaşıyorum (şu an 6 GB boş yer var ama eğer Windows 11'e geçecek olursam yer açacağım) depolama da çoğunlukla 30-20 GB yer ve altı kalıyor bu sıkıntı yaratır mı?

Konu başlığına cevap olarak: Hayır.
Oyun performansı ve gündelik kullanım için bence hala uygun değil. Çünkü Windows 11, 10'a göre daha fazla kaynak tüketiyor. Dolayısıyla performansınızı negatif şekilde etkiler.
Depolama konusuna gelecek olursak evet, eğer diskinizde az yer kaldıysa bazı yavaşlamalar hissedebilirsiniz.

Gerek yok hocam be Windows 10 güzel geçebilirsinizde geçmek size kalmış.

Oyun performansı ve gündelik kullanım için bence hala uygun değil. Çünkü Windows 11, 10'a göre daha fazla kaynak tüketiyor. Dolayısıyla performansınızı negatif şekilde etkiler.
Depolama konusuna gelecek olursak evet, eğer diskinizde az yer kaldıysa bazı yavaşlamalar hissedebilirsiniz.
%1+ Windows 11 daha iyi değil mi ya da eşit öyle biliyorum.

Bende Görev Görünümü'nü touchpad ile her açtığımda explorer yeniden başlatıyordu. Sonra ExplorerPatcher ile Windows 10 görev çubuğuna döndüm sorun çözüldü. Ek olarak görev çubuğunda sorunlar oluyordu. Bence geçilmez.

Merhaba sistemim gördüğünüz gibi Windows 11'in oyun performansı nasıl bilgisayarı sadece oyun ve gündelik kullanım için kullanıyorum şu an Windows 10 kullanıyorum ve depolama kısmında biraz sorunlar yaşıyorum (şu an 6 GB boş yer var ama eğer Windows 11'e geçecek olursam yer açacağım) depolama da çoğunlukla 30-20 GB yer ve altı kalıyor bu sıkıntı yaratır mı?
Şuan kullanıyorum ve bana göre 10'dan daha iyi.

Microsoft'un çıkardığı çoğu işletim sistemi selefi sisteme göre hantaldır ve çok kaynak tüketir. Buna Windows 11 dahildir. Öte yandan LGA1200 soketli Intel işlemci sahiplerine Windows 11 öneriliyordu ama bu daha çok hibrit çekirdek yapısıyla alakalıydı. Belki seni etkilemeyebilir. Geri kalan meseleler kişiseldir. Yeni özellikler ve kaldırılanlardan sonraki hali hoşuna gidiyorsa şans verebilirsin. Şahsen Windows 11'i hiç çekici bulmuyorum ve avantajı da yok. Mecbur kalınmadığı sürece de insanlara Windows 10 önermeye daha meyilliyim.

Geçilebilir. Intel - Microsoft uyumuna rağmen AMD ile kullandım, kullanıyorum bir sıkıntı çıkmıyor. Kaynak tüketimi konusunda da bol bol OEM yazılımla gelen HP Victus'ta 4 GB RAM kullanıyor boştayken ki elle hiçbir hizmet kapatılmadı, GUI dışına sarkmadan. Windows 10-11 arasında dramatik bir "boşa" kaynak tüketimi farkı yok.

Cevabın için teşekkürler tavsiyeni göz önünde bulunduracağım.

Microsoft'un çıkardığı çoğu işletim sistemi selefi sisteme göre hantaldır ve çok kaynak tüketir. Buna Windows 11 dahildir. Öte yandan LGA1200 soketli Intel işlemci sahiplerine Windows 11 öneriliyordu ama bu daha çok hibrit çekirdek yapısıyla alakalıydı. Belki seni etkilemeyebilir. Geri kalan meseleler kişiseldir. Yeni özellikler ve kaldırılanlardan sonraki hali hoşuna gidiyorsa şans verebilirsin. Şahsen Windows 11'i hiç çekici bulmuyorum ve avantajı da yok. Mecbur kalınmadığı sürece de insanlara Windows 10 önermeye daha meyilliyim.
Haklısınız cevabınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı