Windows 11'e geçince lisans gider mi?

Tarikuslu0

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba benim laptopumda Windows 10 lisansı var ve sürekli W11'e ücretsiz geçmem için bildirim geliyor. Halihazırda yeni bir SSD aldım, format atacağım ve W11 kurmak istiyorum. Windows, 10'dan 11'e ücretsiz yükseltme imkanı sunuyor fakat format atarak direkt W11 yüklemek lisans problemi oluşturur mu? Sonuç olarak laptopun anakartında Windows 10 lisansı gömülü W11 değil. Soru saçma geldiyse kusura bakmayın.

Sorun olmaz. Windows 11 ile 10 lisansları aynı. Yani Windows 10 lisansı 11'de veya Windows 11 lisansı 10'da kullanılabiliyor. Lisans türün MAK ise kurulum yaptığında anahtarı girmen, RETAIL ise Microsoft hesabına bağlanman gerekir. OEM ise işletim sistemin otomatik olarak aktifleşir. Sorun saçma değil bu arada.

Lisans anakarta gömülüyse yeniden lisans istemez fakat internetten 30 liraya aldığın keylerden ise formattan sonra linsans gider. (Eğer FreeDos gelip sen Windows kurduysan)

Lisansınız Windows 11'e dönüşüyor. Gitmez.
Hayır, dönüşmüyor aynı lisans yeniden Windows 10'da da kullanılabilir.

Lisans anakarta gömülüyse yeniden lisans istemez fakat internetten 30 liraya aldığın keylerden ise formattan sonra linsans gider. (Eğer FreeDos gelip sen Windows kurduysan)
30 liraya alınabilen OEM keyler de var. Bunlar da anakarta gömülüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı