Windows 7 0x0000007e hatası

Voninahitra

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Windows 7 Home Premium, 6 GB DDR3 Ram, Intel G41 Anakart, Ekran kartı yok
Meslek
Öğrenci
RAM
6
SSD veya HDD modeli
Toplam 300GB Hardisk (SSD yok)
İşlemci
E7500
Birkaç saat önce zar zor Windows 7 kurdum, tarayıcı, Visual C+ falan indirip kurduktan sonra bu forumdan indirdiğim güncelleme paketini kurdum ve fotoğraftaki hatayı aldım. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. :(

Screenshot_20231225_185205_Gallery.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@Voninahitra Windows 8.1 dene istersen kardeşim HDD ile en iyi çalışan sistem

Windows 8.1 Pro Kurulum Anahtarı XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB

Bu arada ağ sürücüsü hatası gibi duruyor ama bilemedim yine de 8.1 kurmak istemezsen
Windows 7 Tüm sürümler Windows 7 SP1 Turkish All Versions 32-64 bit : Microsoft : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive
Windows 7 Pro X64 TR Windows 7 Professional SP1 (Turkish) [x86/x64] : Microsoft : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive

@Voninahitra Windows 8.1 dene istersen kardeşim HDD ile en iyi çalışan sistem.

Windows 8.1 Pro kurulum anahtarı XHQ8N-C3mcj-rqxb6-wchyg-C9wkb

Bu arada ağ sürücüsü hatası gibi duruyor ama bilemedim yine de 8.1 kurmak istemezsen.
Windows 7 tüm sürümler Windows 7 SP1 Turkish All Versions 32-64 bit : Microsoft : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive
Windows 7 Pro X64 TR Windows 7 Professional SP1 (Turkish) [x86/x64] : Microsoft : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive

Kurulum yaptığım ISO'dan kaynaklanan bir hata olduğunu düşünüyorum aslında, Windows 7 Home Premium deneyeceğim teşekkürler.

@Voninahitra Evet ama Windows 8.1 de deneyebilirsiniz çok hızlıdır.
(Güncellemeri yaparsanız yavaşlar windows 7 de olduğu gibi. Sadece gerekli olanları yapın.) Kendim de kullandım oradan biliyorum HDD ile açık ara en iyi çalışan işletim sistemi Windows 7 den de hızlı. 2 GB ve üzeri RAM'e sahipseniz çekinmeden Windows 8.1 Pro 64 Bit kullanabilirsiniz.👌 Deneyin ve görün tercih
sizin.👌

Windows 8.1 Orijinal ISO (MDSN) Windows 8.1 Pro Kurulum Anahtarı XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB

(kurulumda ürün anahtarı istiyor. Ayrıca daha modern ve uefi kurulum destekleyen bir işletim sistemi.)

Son düzenleme:
@Voninahitra evet ama Windows 8.1 de deneyebilirsiniz çok hızlıdır.
(Güncellemeri yaparsanız yavaşlar Windows 7 de olduğu gibi. Sadece gerekli olanları yapın.) Kendim de kullandım oradan biliyorum HDD ile açık ara en iyi çalışan işletim sistemi Windows 7'den de hızlı. 2 GB ve üzeri RAM'e sahipseniz çekinmeden Windows 8.1 Pro 64 Bit kullanabilirsiniz.👌 deneyin ve görün tercih.
Sizin.👌

Windows 8.1 orijinal ISO (mdsn) Windows 8.1 Pro kurulum anahtarı XHQ8N-C3mcj-rqxb6-wchyg-C9wkb

(Kurulumda ürün anahtarı istiyor. Ayrıca daha modern ve UEFI kurulum destekleyen bir işletim sistemi.)

Çok teşekkür ederim hem beni bilgilendirdiğiniz, hem de ISO linki ve ürün anahtarı verdiğiniz için 😊🙏.
Bugün kuracağım Windows 8.1'i.

@ULSDRTR onu kurdum ve windows arama özelliği yoktu üzgünüm size katılmıyorum. O sürümün eksikleri var.

@Voninahitra Windows 8.1 en kapsamlı sürümü Pro sürümüdür Embemmed Industry hafiftir ama ekisiği fazla Windows arama özelliği yok ben kurdum ordan biliyorum Windows 8.1 Pro sizin için uygundur açıkçası aralarında fazla fark yok Windows 7 Ultimate kadar ağır değil hiçbiri

@ULSDRTR aralarında fark yok Embemmed Industry eksik bir sürümdür. Kendim denedim oradan biliyorum. Pro sürüm bana çok daha stabil gelmişti Şuan da SSD olduğu için Windows 10 kullanıyorum tabii

@Voninahitra
Gerekli Olanlar
Visual C++ Paketi Latest Visual C++ Redistributable Runtimes All-in-One Nov 2023 Download
DirectX Paketi Download DirectX End-User Runtime from Official Microsoft Download Center
Windows Türkiye (2016) Saat dilimi Güncelleştirmesi Microsoft Update Catalog
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
@dark eagle 1903 sistemden sisteme değişiklik gösterir. Bir de sizde SSD var. Tabii ki bunun olması arama özelliğinin eksikliğiyle alakası yok. Kullanıcı Windows 8.1 SL kurarsa rahat edecektir.

@ULSDRTR aralarında o kadar fark yok aralarında zaten. Hepsini denemiş biri olarak söylüyorum kullanıcın 6 GB RAM'i var fazla güncelleme yapmazsa sorun çekmez 8.1 Embemmed Industry sürümünde Windows arama özelliği 8.1 Pro sürümdeki gibi kullanışlı değil.Yani eksikleri var ama Dediğim gibi şu an Windows 10 Home kullanıyorum yakın zamanda Pro sürüme geçebilirim belki.

@ULSDRTR Windows 10 Pro ya geçtim ram kullanımı biraz arttı hatta yer yer aynı ama daha stabil çalışıyor sistem zaten 16gb ram olduğu için sorun yok. Ve evet Windows 10 Pro daha stabil eksiksiz bir işletim sistemi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı