Çözüldü Windows 7 32 Bit 64 Bit yapma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kytrialol

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP 620 / Intel T4500 / Intel GMA 4500M / 4 GB Ram
RAM
2
Öncelikle selam, Windows 7 32 Bit kullanıyorum fakat 64 Bit yapmak istiyorum. Nasıl yapacağımı bilmiyorum yardım eder misiniz?
Windows 7 64 Bit ISO yükledim fakat böyle bir hata veriyor:
Ultra ISO ile otomatik başlat deyince.

1662480212114.png

Setup basınca.

1662480260815.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
USB ile kurulum yapacaksınız. USB ile kurulum yapmadan 32 Bit Windows ile 64 Bit olan setup dosyası ile kurulum yapmayı denerseniz hata alırsınız. Buradan istediğiniz sürümün 64 Bit ISO dosyasını indirin ve Rufus ile USB belleğe yazdırın. Daha sonra BIOS'a girip, boot menüye girip USB belleği 1. sıraya alın ve Save yapın.

İşlemciniz 64 Bit destekliyor mu?
USB ile kurulum yapacaksınız. USB ile kurulum yapmadan 32 Bit Windows ile 64 Bit olan setup dosyası ile kurulum yapmayı denerseniz hata alırsınız. Buradan istediğiniz sürümün 64 Bit ISO dosyasını indirin ve Rufus ile USB belleğe yazdırın. Daha sonra BIOS'a girip, boot menüye girip USB belleği 1. sıraya alın ve Save yapın.

Çözüm
Öncelikle sistem bilgilerinizi öğrenmek daha sağlıklı olacaktır. Windows ve R tuşuna aynı anda basıp çıkan pencereye msinfo32 yazıp entera basın. Sonra çıkan pencereyi ekran görüntüsü olarak atabilir misiniz?

Destekliyor.

Öncelikle sistem bilgilerinizi öğrenmek daha sağlıklı olacaktır. Windows ve R tuşuna aynı anda basıp çıkan pencereye msinfo32 yazıp entera basın. Sonra çıkan pencereyi ekran görüntüsü olarak atabilir misiniz?

Buyurun:

1662482924948.png

USB'siz olmaz mı? USB yokta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence 32 bit mimaride kalmanızda fayda var. RAM kapasiteniz 2 GB. 4 GB’ın altında raminiz varsa eğer cihazınızı 64 bit mimariye geçirmek diğer uygulamalara çok az miktarda boş hafıza bırakacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı