Çözüldü Windows 7 BCCode: 50 mavi ekran hatası

• Konuyu başlatan zrpr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zrpr

Hectopat
Daha fazla  
Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
OS Sürümü: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
BCCode: 50
BCP1: FFFFF8A00A1BB000
BCP2: 0000000000000000
BCP3: FFFFF800032A056A
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Bu hatayı veriyor, sürekli aynı yani donanımsal olsa hata değişebilir diyorlar fakat donanımsal olduğunu düşünmüyorum. Hep aynı hata kodu, aynı şeyler. Windows 8'e geçmeli miyim? Çünkü çözülmüyor bu :(

Çözüm
DDU ile GPU sürücüsünü kaldırın ve AMD sürücü kurulumunda özel kurulumu seçip yalnızca grafik sürücüsünün kurulumunu yapmayı deneyin. Olmazsa Windows 8.1'e geçin ki bu sorunu çözecektir.

Windows 8.1'e geçmenizi tavsiye ederim. Onun dışında AMD Tools yazılımını kaldırmanızı öneririm.

O nedir? Öyle bir yazılım mı varmış?

Windows 8.1'e geçmenizi tavsiye ederim. Onun dışında AMD Tools yazılımını kaldırmanızı öneririm.

Ben AMD tool kullanmadım ekran kartının adını yazıp arattım AMD'nin sitesinden en güncel adrenalin vardı 21.5.2 onu indirdim. Aşağıya fotoğrafını koydum.

Screenshot_20211101-012117.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile GPU sürücüsünü kaldırın ve AMD sürücü kurulumunda özel kurulumu seçip yalnızca grafik sürücüsünün kurulumunu yapmayı deneyin. Olmazsa Windows 8.1'e geçin ki bu sorunu çözecektir.

Çözüm

Aynı şekilde yapmıitım öncesinde fakat AMD Cleanup Utility ile sildim ve tekrar kurdum. O zaman ben bir Windows 8.1 geçmeyi deneyeyim, inşallah olursa yazarım. Tekrardan size teşekkürler.

Geçtiniz mi acaba ve sorun çözüldü mü?

Hpcam sınav haftasıydı kafamı kaldıramadım Windows 10 Pro'ya geçeceğim vakit bulursam. Bir de siz acaba minidumplarımı analiz etmiş miydiniz ekran kartından olmasında problemim.

Geçtiniz mi acaba ve sorun çözüldü mü?

Çok çok çok teşekkür ederim. Windows 10 Pro kurdum ekran kartı driverını da sizin dediğiniz gibi sade driver kurdum şu an hemen hemen Ultra'da akıcı bir şekilde GTA 5 oynuyorum. Sağ olun yardımlarınız için.

Geri
Yukarı