Windows 7 "bu resim duvar kağıdı olamaz" hatası

Tarradium

Decapat
Arkadaşlar masaüstü arkaplanım 3 4 yıldır siyah birçok kez düzeltmeye çalıştım yaptığım şeyleri alt kısma yazacağım hiçbiri işe yaramadı alt tarafta yazanlar dışında bildiğiniz bir şey varsa lütfen yazın. Masa üstünü değiştirmeye çalışınca görseldeki hatayı alıyorum.

İşletim sistemim: Windows 7 Professional.

1 - masaüstü sağtık > kişiselleştir > düz renkleri > Windows masaüstü arkaplanları > değişiklikleri kaydet.
Sonuç: Değişiklikleri kaydet dediğimde tekrar düz renklete çekiyor ve işe yaramıyor.

2 - tema değiştir.
Sonuş: Değiştirip denediğimde eski temaya dönüyor.

3- Denetim Masası > erişim kolaylığı > erişim kolaylığı merkezi > bilgisayarı kolayca görüntülenebilir hale getir > arka plan görüntülerini kaldır işaretini çıkar.
Sonuç: Zaten işeretlenmemişti.

4- yeni tema indir.
Sonuç: İndirilen tema eski kullandığım temaya dönüşüyor.

5- eski temayı sil.
Sonuç: Eski tema silinmiyor sile tıklayınca eski temaya geçiyor ama diğer temaler siliniyor.

6-C:\Users\KULLANICI ADINIZ\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Themes klasörü içindeki slideshow. İni dosyasının içini açıp içindekileri silip kaydetmek.
Sonuç: İçi zaten boştu.

7- C:\Users\KULLANICI ADINIZ\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Themes klasörü içindeki slideshow. İni ve diğer dosyayı sil.
Sonuç: Tekrar yükleniyorlar.

8- C:\Users\KULLANICI ADINIZ\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Themes klasörü içindeki transcodedwallpaper. Jpg TranscodedWallpaper.old yapın.
Sonuç: Yeni bir transcodedwallpaper. Jpg çıkıyor.

Hepsini denedim ama halla aynı sorun var başka resimleride denedim ama işe yaramadı ayın masaüstü arka planı yapmaya çalışınca görseldeki hata tekrar oluyor.

Dosya Ekleri

• bandicam 2021-05-22 19-11-20-425.jpg
    bandicam 2021-05-22 19-11-20-425.jpg
    128,9 KB · Görüntüleme: 86
Fotoğraf hangi dosya formatında?

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow komutunu girin ve bitmesini bekleyin.

Sorun çözülmezse CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutunu girin ve bitmesini bekleyin.

Geri
Yukarı