Windows 7 Diski Sökünce Windows 10 Açılmıyor

RaseWhizx

Hectopat
Daha fazla  
Sistemimde iki adet harddisk var.
  • Biri 80 GB ve içinde Windows 7 işletim sistemi kurulu.
  • Diğeri ise 500 GB ve içinde Windows 10 kurulu.
Ben bilgisayarı her açtığımda BIOS'tan sonra ''Windows Boot Manager" adında bir bölüm açılıyor ve bu iki işletim sisteminden birini seçmemi istiyor. İki işletim sisteminde de sorun yok, istediğimi seçip açabiliyorum. Fakat benim sorunum şurda başlıyor; 80 GB olan içinde Windows 7 kurulu harddisk'i bilgisayarımdan söktüğümde bilgisayarım Windows 10 işletim sistemini açamıyor. Aldığım hata "Diskboot failure insert system disk and press enter." Ne yapmalıyım?
Not: Harddiski geri taktığımda eskisi gibi sorunsuz şekilde işletim sistemlerinin ikisini de kullanabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemimde iki adet harddisk var. Biri 80 GB ve içinde Windows 7 işletim sistemi kurulu. Diğeri ise 500 GB ve içinde Windows 10 kurulu. Ben bilgisayarı her açtığımda BIOS'tan sonra "Windows Boot Manager" adında bir bölüm açılıyor ve bu iki işletim sisteminden birini seçmemi istiyor. İki işletim sisteminde de sorun yok, istediğimi seçip açabiliyorum. Fakat benim sorunum şurda başlıyor; 80 GB olan içinde Windows 7 kurulu Harddisk'i bilgisayarımdan söktüğümde bilgisayarım Windows 10 işletim sistemini açamıyor. Aldığım hata "diskboot failure insert System disk and press enter." Ne yapmalıyım?
Not: Harddiski geri taktığımda eskisi gibi sorunsuz şekilde işletim sistemlerinin ikisini de kullanabiliyorum.

Arkadaşın dediğini gibi MSConfig dene. Artık Win7 de bitti. İstersen silebilirsin de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bootloader Windows 7 yüklü diskte olduğundan o diski formatlarsan sıkıntı çekebilirsin. Açıkçası kurulu diske nasıl bootloader konulur konusuna bakmadım hiç ama Windows 7 diski söküp Windows 10 diskte başlangıç onarma deneyebilirsin.

Ya da Windows 10 kurulumunun türüne göre (MBR/GPT) bootloader onarma deneyebilirsin. GPT için mesela:

Çalıştıra MSConfig yaz. Önyükleme sekmesinde işletim sistemlerin görünecektir. Oradan varsayılanı değiştir. Bu şekilde dene istersen.
Hocam bu yöntemi daha öncede denemiştim fakat ne yazık ki sorun devam etti. Yine de teşekkürler.
Arkadaşın dediğini gibi MSConfig dene. Artık Win7 de bitti. İstersen silebilirsin de.
Evet farkındayım fakat babam en iyi Windows 7 kullanabiliyor. 🤷🏻‍♂️
Bootloader Windows 7 yüklü diskte olduğundan o diski formatlarsan sıkıntı çekebilirsin. Açıkçası kurulu diske nasıl bootloader konulur konusuna bakmadım hiç ama Windows 7 diski söküp Windows 10 diskte başlangıç onarma deneyebilirsin.
Tamamdır deneyip sonucu bildireceğim. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı