Windows 7 DVD doğru mu?

Moolong

Kilopat
Merhaba arkadaşlar Windows 10'dan 7'ye düşüş yapacağım, DVD doğru mu sizce?

Dosya Ekleri

• ss2.PNG
    ss2.PNG
    14,1 KB · Görüntüleme: 55
  • ss3.PNG
    ss3.PNG
    3,1 KB · Görüntüleme: 40
  • ss4.PNG
    ss4.PNG
    13,6 KB · Görüntüleme: 41
  • win7 ss 1.PNG
    win7 ss 1.PNG
    7,9 KB · Görüntüleme: 46
boot nedir
Böyle bir hata verdi.
"BOOT" herhangibir disk üzerinden İşletim Sistemi'ni başlatmaya denir. Sen DVD'yi tak sistemine, sonra bilgisayar açılırken anakartın modeli yazan kısımda "Boot settings" benzeri bir şey yazar. O tuşa basıp DVD'yi seç, eğer hata vermeden kurulum ekranı gelirse DVD'de sorun yok demektir. Yada Bilgisayarı normal başlat, DVD içerisindeki "Setup.exe" uygulamasını başlat, orda hangi versiyon olduğu yazar.

"Boot" herhangibir disk üzerinden işletim Sistemi'ni başlatmaya denir. Sen DVD'yi tak sistemine, sonra bilgisayar açılırken anakartın modeli yazan kısımda "Boot settings" benzeri bir şey yazar. O tuşa basıp DVD'yi seç, eğer hata vermeden kurulum ekranı gelirse DVD'de sorun yok demektir. Ya da bilgisayarı normal başlat, DVD içerisindeki "Setup.exe" uygulamasını başlat, orada hangi versiyon olduğu yazar.

Şimdi hayatımda hiç kurulum yapmadığım için korkuyorum eğer DVD hatalı ya da doğru ise drek formata geçecek ve bir daha dönemeceğim doğru mu? Bir sorumda sistemde setup u açtığım zaman ise dediğim hatayı verdi 2 adet setup var biri setup diğeri settp bilgisayar hocamdan almıştım sizce doğru mu ne yapacağım.

Şöyle ki, eğer diskiniz çizik ise, formatı başlattıktan sonra %90'larda bile hata verebilir. Ancak eğer elinizde biçimlendirebileceğiniz bir USB bellek varsa, Rufus yazılımı ile bir Windows 7 ISO dosyası temin edip Flash'a yazdırabilirsiniz. Bu daha garanti olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şöyleki, eğer diskiniz çizik ise, formatı başlattıktan sonra %90'larda bile hata verebilir. Ancak eğer elinizde biçimlendirebileceğiniz bir USB bellek varsa, Rufus yazılımı ile bir W7 ISO dosyası temin edip Flash'a yazdırabilirsiniz. Bu daha garanti olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya şimdi USB belleğim yok elimde telefonlarım var ama telefondan atılıyor mu tam bilmiyorum telefonda DVD diye bağla diye bir seçenek vardı tıkladığımda ise Win 7 X32 Windows 7 X64 çıkıyordu sizce o nedir? Veya güvenilir bir Windows 7 nereden bulurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı