Windows 7 "explorer.exe giriş noktası bulunamadı" hatası

m3081

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Windows 7 service pack 1 kullanıyorum ara sıra bu hata çıkıyor.

1635691422976.png

SFC /scannow yaptım ama düzelmedi.

Yanlış bilgi
OpenCL.dll dosyanın eksik olduğunu belirtiyor, alttaki siteden bilgisayarınız kaç bitse onu indirip .dll uzantılı dosyayı "C:\Windows\System32" ve "C:\Windows\SysWOW64" klasörlerine atın.

Moderasyon: DLL dosyalarına link paylaşmayınız!

Biraz baktım da sürücü desteği bittiğinden dolayı bir programın kullanmak istediği clReleaseDevice işlemi OpenCL.dll içinde yer almadığından hata alıyorsun.

Önerim? Varsa ekran kartı sürücü sürümünü son sürüme güncellemen.

Yoksa sürücü desteği alan bir ekran kartına geçmen.

Biraz baktım da sürücü desteği bittiğinden dolayı bir programın kullanmak istediği clReleaseDevice işlemi OpenCL.dll içinde yer almadığından hata alıyorsun.

Önerim? Varsa ekran kartı sürücü sürümünü son sürüme güncellemen.

Yoksa sürücü desteği alan bir ekran kartına geçmen.

Hocam şeyden dolayı olabilir mi ben geçen qcalculator varsayılan hesap makinesi yapmak için önce normal hesap makinesini başka bir klasöre aldım sonra qcalculator'ü tüm DLL'leri ile birlikte System32 attım ve uygulamanın adını calc yaptım.

OpenCL.dll dosyanın eksik olduğunu belirtiyor.

Mmm, yanlış. DLL dosyası var fakat içinde aranılan komut yok. Bunun sebebi de muhtemelen dosya sürümünün güncel olmaması. Bu sorunu da DLL indirerek çözmesi biraz zor. Bunu geçtim, insanlara bodoslama DLL dosyası veremeyiz. Dosya, sistemleri ile uyumsuz olursa soruna yol açar.

Hocam şeyden dolayı olabilir mi ben geçen qcalculator varsayılan hesap makinesi yapmak için önce normal hesap makinesini başka bir klasöre aldım sonra qcalculator'ü tüm DLL'leri ile birlikte System32 attım ve uygulamanın adını calc yaptım.
Bu olabilir işte. Söz konusu program beraberinde OpenCL.dll dosyası ile geldiyse ve sen de sistemin OpenCL.dll dosysını değiştirdiysen böyle biir sorun olabilir.

Eğer durum bu ise çözüm:

C:\Windows\System32 altındaki OpenCL.dll dosyasını sil ve ekran kartı sürücünü yeniden kur. Düzelmesi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı