Çözüldü Windows 7 Format Atarken Mavi Ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

baya1994

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Orijinal Windows 7 yüklüydü PC'de. Dün Windows 8 kurdum. Biraz kastı ve sevmedim. Tekrardan Windows 7'ye dönecektim. Format ekranına geldi mi bu sorun çıkıyor ve PC öyle kalıyor. Dünden beri uğraşıyorum. SATA'dan RAID moduna da aldım. Sonuç aynı. F8'e basarak sürücü moduna aldım oradan da CD-ROM seçtim. Açtı, format attı ama tekrar reset attı. Tam açılıyor, tık yine kapanıyor. Neyde sorun var anlamış değilim. 15 senedir PC işindeyim. İlk defa böyle bir sorunla karşılaştım. Önceden bu sorunu çözen var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD ekranına geldiğinde mi mavi ekran veriyor ? Ben bir kere fazl OC'li işlemci ile format atarken stabil çalışmadığından, HDD'yi yazılımsal olarak bozdu ve boyutu sürekli değişiyordu. Format ekranında devam edince mavi ekran alıyordum.

Demek istediğim, farklı HDD ile dener misin ? Ayrıca RAM'lerin yerlerini de değiştirmeyi deneyebilirsin. Ya da tekli falan takabilirsin. RAM'ler çok çabuk ve beklenmedik anlarda bozulabiliyor. Ayrıca imkanın varsa, farklı SATA kabloları da deneyebilirsin.

Bu sorun genelde Driver güncelledikten sonra, Overclock sorunlarında, HDD ve RAM sorunlarında ortaya çıkıyor. Zamanında ekran kartının sürücüsünü güncelledikten sonra başıma gelmişti bu bela.

İşlemcide Overclock varsa normal değere alarak denemeni. Başka bir HDD ve RAM ile test etmeni tavsiye ederim.

Driver'dan olsa PC'ye format atıldı. Sata kablosunu değiştirdim ama sonuç aynı. Ram'i kontrol edecem. Fazladan HDD yok şuan elimde ama olmaz ise arkadaşa verecem kontrol etsin ilk defa böyle sorun oldu Windows 8 geçtiğime lanet ettim.

Bir de Windows 7 de PC çok süper çalışıyordu karsa çökme olmıyordu dün 8 kurdum masaüstünde ve Start menüsünde de sorun yoktu, kendi tarayıcısında da sorun yoktu. Ama Firefox'a girdim mi çok kötü kasıyor ve ekran kapanıp açılıyor ve altta ''Nvidia Kernel mode 310.90 çöktü.'' yazıyor uzun yazı ve hep oluyor neden olabilir bu sorun ?

intel core 2 duo çift çekirdek 1.80 ghz
2 gb ram 9500 gt ekran kartı
Asus Motherboard

Tamam arkadaşlar RAM'ı değiştirdim arıza giderildi. İlginiz için Teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı