Windows 7 Format Sonrası Yavaşlama

Koray Doğan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows 7 Home Basic kuruldu bilgisayarıma fakat geldiği günden beri aşırı kasma sorunu var. Görev yöneticisinden işlemlere geliyorum, svchost.exe diye bir dosya var bunun yüzünden bu kadar kasıyor. RAM ve CPU %95 civarı mouse dahi kasıyor. Hizmetlerden windows update kapattığımda RAM ve CPU %10 oldu rahatladı ama hep de böyle kapalı olmaz ki, virüslere açık savunmasız kalacak, güncel olmayacak. Yardım ederseniz sevinirim, lütfen çok önemli benim için.

İşlemler böyle Windows Update kapattığım zaman bu bölümden hizmetlere girip kapatıyorum düzeliyor, fakat kapalı kalması sakıncalı. Bu yüzden açık bıraktım. Nasıl düzeltirim lütfen mesaj atın.
saddsa.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerinizi belirtin. Sistem uyumlu ise Windows 10 64 Bit'e terfi etmenizde fayda var. Windows 7 artık güncel değil.
Sistemim 3 GB RAM, ekran kartı 512 MB, işlemci Pentium 2.2 GHz.

Abi Windows Update devre dışı bıraktığımda sorun çözülüyor, ne yapmalıyım? Bir de hocam Windows 10 geçsem düzelir mi bu problem? Geçmeli miyim sizce?

Hocam Windows 7 Home Basic etkin değil, etkinleştirin dedi yükseltirken. Herhalde korsan atmış bilgisayarcı formatı değil mi? Ne yapmam lazım yeni bir format mı gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi donanımlara sahip olduğunuzu yazmamışsınız, işlemci ve ekran kartı modeli gibi ayrıntıları yazmanız gerek. AIDA64 programı ile sistem özelliklerinizi görebilirsiniz. Önce Malwarebytes indirip tarayın bilgisayarı. Kaspersky deneme sürümünü indirip tam tarama yapın. Sonuçları burada paylaşın. Resim Yükle butonunu kullanabilirsiniz ekran görüntüsünü yüklerken.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı