Windows 7 formatından sonra performans düşüşü

Nevzat Ş.

Hectopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımı aldığım ilk zaman bana işletim sistemi Windows 10 olarak geldi. Windows 10'u yaklaşık 8 ay kadar kullandıktan sonra, haliyle bakım zamanı geldi bende hazır temizletirken Windows 7'ye formatlamasını istedim bilgisayarcıdan. Format attıktan sonra oyunlarda ciddi miktarda performans düşüşü meydana geldi örneğin, CS:GO oynarken 40 FPS sabit oynarken formattan sonra 20'lere 10'lara düştü oynayamaz oldum, Dying Light'ı 30 FPS sabit oynayabilirken formattan sonra 10 FPS'lere kadar düştü.

Laptopumun performansını tekrar Windows 10'a formatlamadan yükseltebilir miyim ?Düzeltemezsem de Windows 10'a formatladıktan sonra eski performansında kullanabilir miyim?

Sistem :

İşlemci: AMD A87410 APU 2.20 Ghz
RAM: 8 GB
İşletim türü: 64 bit
Ekran Kartı: AMD Radeon R5 Graphics 4GB

Elindeki işlemci bir apu. Yani işlemcinin içinde ekran kartı var diyebiliriz. Windows 10 kullanırken işlemcindeki ekran kartı apu ekran kartın ile birlikte çalışıyor bu sayede yüksek performans alabiliyorsun.
  1. Windows 7 den dolayı APU ile ekran kartın bir arada düzgün çalışmıyor olabilir.
  2. Windows 7 formatından sonra ekran kartı yazılımını (driver) yüklememiş olabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı