Windows 7 "Gerekli aygıta erişilemediği için önyükleme başarısız oldu" hatası

KOSTOK

Decapat
Bende bir PC var ve biraz eski içinde çok ama çok önemli dosyalarım var. Ancak PC açılmıyor siyah bir ekran geliyor. Ve ekranın alt tarafında "bilgi: Gerekli aygıta erişilemediği için önyükleme seçimi başarısız oldu" hatası veriyor. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum, bu benim için çok önemli yorum ve mesajlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

20200916_075241.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Önemli bilgiler varsa saglam bir bilgisayara baglayıp içindeki dosyalara erişme şansınız var.

Bunun anlamı BIOS üzerinden Boot sıralaması vardır o sıralamada ilk sırada olan diske ulaşamadığı için açılmıyor ya da diskte sıkıntı var ya da Boot sıralamasını tekrar düzenlemelisiniz.

Aslında ben PC'ye Phoenix OS yani bir Android emülatör indirdim ve kurdum ondan kaynaklanan bir sorun olabilir mi acaba ve bir de bu ekrandan kurtulamıyorum ESC'ye ve Enter'e bastığım zaman PC'yi yeniden başlatıyor ve yine aynı ekran geliyor

Aslında ben PC'ye Phoenix OS yani bir Android emülatör indirdim ve kurdum ondan kaynaklanan bir sorun olabilir mi acaba ve bir de bu ekrandan kurtulamıyorum ESC'ye ve Enter'e bastığım zaman PC'yi yeniden başlatıyor ve yine aynı ekran geliyor.

-_-

Yardım edin lütfen 😥😥😥

Peki emulator kurulumunu yaparken diski biçimlendirme istedi mi? Eğer disk biçimlendirmesi yarıda kaldığı zaman bilgisayarı kapattıysan ya da yarıda kesildiyse için disk arızaya geçmiş olabilir.

Hayır disk biçimlendirme değil sadece diskte emülatör için yer ayırma seçeneği verdi bende C: Diskinden 16 GB'lık yer ayırdım ondan dolayı olabilir mi?

Geri
Yukarı