Windows 7 Görev Çubuğu Bozukluğu

SnavS

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar öncelikle kullandığım windows 7 sürümü el değmemiş bir sürüm. Bu yaşadığım sorunu 7 ay önce format atmadan önce almıştım. Ve 7 ay önce bu olay sinirimi bozduğu için format attım ve 7 ay'dan sonra ilk defa bugün yine aldım. Hiç bir şey yapmadığım halde birden görev çubuğunda kesiklikler oluyor. Üzerine gelip görev yöneticisini açtığımda düzeliyor. Ama bir süre sonra yine oluyor. Bilgisayarda orjinal oyunlar hariç Ccleaner ve Jdownloader 2'den başka hiçbir yazılım yok. Buda bahsettiğim olaydan bir resim;

Adsız.jpg

Gördüğünüz gibi sol kısımda kesiklikler mevcut. Ve bir anda oluyor. Oradaki görev yöneticisine veya Chrome tarayıcısına tıkladığımda sorun düzeliyor. Ama 1-2 saat sonra tekrar oluyor. Virüs konularında çok hassasımdır bilgisayarı orjinal oyun oynamak ve müzik indirmek haricinde farklı hiçbir şey'de kullanmıyorum. Farklı yazılımlar'da yok virüs olacağını sanmıyorum ama 7 ay'dan sonra tekrar olması benim sinirimi bozdu.. Bu neyin nesidir arkadaşlar?

@Murat5038

Valla hocam sistemimde hayatım pahasına koruduğum dosyalar mevcut. Yedekledim ama yinede içim rahat olmuyor. Virüs konusunda o kadar hassasım ki, laptop'uma taktığım usb aygıtımı korktuğum için masaüstü bilgisayarıma bile takmıyorum. Şuan sorun değil diyorsunuz değil mi? Sürücüler vs güncel bir tek Realtek ses sürücüsü güncel değil onuda pek kullanmıyorum o böyle bir problem yapmaz diye düşünüyorum. :)

Bu arada Ccleaner sürümüm baya eski işimi görüyor diye değiştirmedim. En yeni sürümü indirmek istemiyorum Crack vs virüs olur diye.

Yani herşeyden kaynaklanabilir dediğim gibi. Virüs yapabilir, Windows güncel olmayabilir, ram dolduğundan yenielme yavaşlayabilir, sürücü güncel değildir sorun oluşturabilir, bios güncel değildir yapabilir :) Yani bir süür etken var saymadığım.
Dediklerimi yaparsan en azından ya çözeme yada geçici çözüme kavuşursunuz.

Bu arada Ccleaner sürümüm baya eski işimi görüyor diye değiştirmedim. En yeni sürümü indirmek istemiyorum Crack vs virüs olur diye.
CCleaner ücretsiz olduğundan zaten crack, virüs vb. içerikler kullanmana gerek yok. Sitede zaten cracklı sürüm dağıtmıyorlar :) Orj. siteden günceli indirebilirsin.

Windows, 7 aydır böyle bir şey yapmamıştı. Ram 8 GB, şuan 1.4 gb kullanılıyor. Sürücüler güncel. Bios güncel. Yoksa virüs mü var ? :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı