Windows 7 Görev Yöneticisi ve Başlat Düğmesi Çalışmama Sorunu

EdaYilmaz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben en son MediaGet adlı bir program indirmiştim yanlışlıkla ve sonra denetim masasından kaldırdım ve CTRL + ALT + DELETE yapıp Görev Yöneticisine tıkladığımda bana Görev Yöneticisi, yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı dedi ve açamadım. Sonrasında bir şey daha fark ettim, klavyeden başlat düğmesi açma tuşu var ona bastığımda açılmadığını fark ettim. Başlatın yani fareyle açılıyor sadece başlat menüsü klavyeden açılmıyor hiçbir türlü. Ne yapmam lazım diye düşünürken internete baktım ve görev yöneticisi için bir çözüm buldum önceden uygulamıştım bu çözümü. Başlat > Çalıştır > gpedit.msc > Yönetim Şablonları > Sistem > CTRL + ALT + DELETE'den yapıyorduk ama şimdi denediğimde Sistem klasöründe CTRL + ALT + DELETE adlı bir klasör yok, silinmiş herhalde. İki soruna da yardımlarınızı bekliyorum.

gorevyoneticisii.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
"Ctrl+Alt+Del Seçenekleri" seçeneği Kullanıcı Yapılandırması>Yönetim Şablonları>Sistem'in içinde. Resimde gösterdiğiniz yer Bilgisayar Yapılandırması içindeki Sistem seçeneğini gösteriyor.
resim.jpg

Başlat Menüsü tuşu içinde şu linkteki konuyu inceleyin:
https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/216893

"Ctrl+Alt+Del Seçenekleri" seçeneği Kullanıcı Yapılandırması>Yönetim Şablonları>Sistem'in içinde. Resimde gösterdiğiniz yer Bilgisayar Yapılandırması içindeki Sistem seçeneğini gösteriyor.
Eki Görüntüle 205755

Başlat Menüsü tuşu içinde şu linkteki konuyu inceleyin:
https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/216893
Teşekkür ederim 1.ncisi oldu da 2.nci yani başlat menüsü için linke tıkladım. İndire bastım başka sayfaya yönlendirdi. İndirme yerini bulamıyorum, bulursanız atar mısınız ?

Zararlı bulaşmış ise dedikleriniz geçici çözümdür ve hiç uğraşmaya gerek yok. İmzamdan KIS 2017 yükleyin, güncelleyip fullscan yapın.
Onu zaten yaptım, ancak başlat menüsü ve görev yöneticisi çalışmamıştı yaptığım halde. Çıkan şeyleri temizlediğim halde, o yüzden konuyu açtım zaten. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Download HitmanPro and HitmanPro.Alert Security Tools | hitmanpro.com bu adresten Hitman Pro indirip, uygulamayı çalıştırın. Taratmadan önce options(settings) dan, lisans kısmına girip 30 günlük deneme sürümünü aktif edin.
Ardından tarama yapın. Silmeden önce zararlı bulduysa ekran görüntüsünü alıp buraya ekleyin, sonra da temizleyin.

Komut satırını (cmd) yönetici olarak çalıştırın. Sırası ile işlemler bitene kadar bu kodları girip enterlayın.

Kod:
sfc /scannow

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /scanhealth

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /checkhealth

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /restorehealth

ENTER

Halen durum aynı ise yeni yerel yönetici bir hesap oluşturup o hesaptan deneyin.

Yine aynı ise de miadı dolan sistem yerine Windows 10'a geçiş yapın.

Onu zaten yaptım, ancak başlat menüsü ve görev yöneticisi çalışmamıştı yaptığım halde. Çıkan şeyleri temizlediğim halde, o yüzden konuyu açtım zaten. :)
Bulunan zararlıların raporunu paylaşın eğer temizlediyseniz.

Teşekkür ederim 1.ncisi oldu da 2.nci yani başlat menüsü için linke tıkladım. İndire bastım başka sayfaya yönlendirdi. İndirme yerini bulamıyorum, bulursanız atar mısınız ?

Linkler bende de çalışmadı. Konunun devamında şöyle bir kısım var:

Windows tuşu etkinleştirmek için şu adımları izleyin:
  1. Başlat' ı tıklatın, Çalıştır' ı tıklatın, regedt32yazın ve Tamam' ı tıklatın.
  2. Windows menüsünde, Yerel makinedeki HKEY_LOCAL_ MACHINE öğesine tıklayın.
  3. System\CurrentControlSet\Control klasörüne çift tıklayın ve ardından Klavye Düzeni klasörüne tıklayın.
  4. Scancode harita kayıt defteri girdisine sağ tıklayın ve sonra Sil'e tıklayın. Evet'e tıklayın.
  5. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı