Windows 7 ''Konum Kullanılamıyor'' Sorunu

Bilgisayarımı virüs bulaştı ve kaybettiğim takdirde hayat memat meselesine dönecek dosyalarımı harici harddiskime yedekledim. PC'yi formatladım ve diski taratmak için ana bilgisayarıma taktım (virüsleri temizleyip takacaktım diğer bilgisayara) Avast'ın Free versiyonu ile tarattım diski 3 tane falan temizledim virüs daha sonrasında 3 tane attığım klasörden ikisi açılmaz oldu. "Konum kullanılamıyor" hatası veriyor. Boyutları 1 kb gözüküyor. Allah rızası için yardımcı olun elim ayağım titriyor iş dosyalarım kişisel dosyalarım hepsi gitti.

PC özelliklerim: Windows 7
Harici disk: Seagate 1 TB
123123123123.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Belgelerinizin kısayolunu almışsınız. Sol alttaki simge ve dosya boyutu bunu kanıtlar. Kısacası kısayolu anlatmak gerekirse, sistemin uygulamasının kopyası gibi ancak dosyaları çoğaltmamak adına 1 kb'lık kısayol oluşturmuştur. Yani bir sitenin bir linke otomatik yönlendirmesi gibi.

Dosyalarının kaynağını değil kısayolunu kopyaladığınız -ve o ana dosyayı format atarak sildiğiniz için- o dosyayı açmanız artık imkansız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı