Windows 7 kurulum ekranında klavye ve fare çalışmıyor

Akif1601

Hectopat
SSD veya HDD modeli
480 GB
Ekran kartı
GTX 1660 Tİ
Anakart
MSİ B450 TOMAHAWK MAX
İşlemci
Ryzen 5 3500x
Merhaba arkadaşlar ben bilgisayarıma Windows 7 kurmaya karar verdim ve kuramadım. Fare ve klavye kurulumda çalışmıyor. Fare ve klavyenin çalışması lazım. Nasıl çalışmalarını sağlayabilirim?

Merhaba arkadaşlar ben bilgisayarıma Windows 7 kurmaya karar verdim ve kuramadım. Fare ve klavye kurulumda çalışmıyor. Fare ve klavyenin çalışması lazım. Nasıl çalışmalarını sağlayabilirim?

Sistemin 7 için çok yeni, ondan oluyor olabilir. Windows 10 veya 8.1 kur veya eski klavye mouseler ile dene, örneğin PS2 uçlu olanlardan falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin gayet yeterli 10 varken neden 7 kuruyorsun?

Canım istedi. Şu an Ubuntu kullanıyorum. MacOS'a benzetmeye çalıştım.

1701545621226.png

1701545634875.png

1701545650806.png

1701545739242.png

Normalde Ubuntu:

1701545837849.png

Dosya Ekleri

• 1701545825479.png
    1701545825479.png
    40,6 KB · Görüntüleme: 19

Hocam bilgisayar ekstra performans versin diye 7 kuracaksanız kurmayın eski sistemlerde evet daha iyi çalışıyor fakat yeni sistemlerde 7 de sorun yaşarsınız söylemesi.

Canınız istiyormuş düzenleme yukarıdakini deneyebilirsiniz.

Sistemini destekelemiyor Windows 7

Sizce Ubuntu'da mı kalmalıyım yoksa başka bir dağıtıma veya işletim sistemine mi geçmeliyim? Linux kurunca bazı yerlerde ses aşırı boğuk çıkmaya başladı. Bir program indirince biraz düzeldi ama Windows gibi olmadı. Linux kullanmamın tek sebebi gerçekten özelleştirilebilir olması.

Sizce Ubuntu'da mı kalmalıyım yoksa başka bir dağıtıma veya işletim sistemine mi geçmeliyim? Linux kurunca bazı yerlerde ses aşırı boğuk çıkmaya başladı. Bir program indirince biraz düzeldi ama Windows gibi olmadı. Linux kullanmamın tek sebebi gerçekten özelleştirilebilir olması.

Yani isteğinize bağlı çok fazla yazılım ile işiniz yok ve ev kullanıcısı iseniz Windows kullanmanızı tercih ederim fakat büyük ihtimalle Linux'da daha fazla performans alırsınız yine de sizin kararınız rahatlık istiyorsanız Windows performans istiyorsanız Linux.

Yeni nesil sistemlerde uyumlu değil Windows 7. Yeni sistemlerle uyumlu oynanmış Windows 7 ISO dosyalarında şansınızı deneyin.

Geri
Yukarı