Windows 7 kurulum yapılmıyor

yusufiii10

Femtopat
Kurulum yaparken Windows'u disklere yükleyemiyorum. Disk seçince ileri tuşu aktif olmuyor. Ne yapmam gerek?

Şöyle bir bilgilendirme mesajı var.

"Biçimlendir" butonu da aktif değil sadece sil ve sürücü yükle çalışıyor.

Sorunumu biraz uğraşarak çözdüm sevgili Technopat ailesi :)

Dosya Ekleri

• IMG_20231111_021708.jpg
    IMG_20231111_021708.jpg
    227,2 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20231111_022400.jpg
    IMG_20231111_022400.jpg
    293,2 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl çözdünüz?
Shift ve F10 tuşuna basarak komut satırnı açtım. Sırasıyla;
-diskpart
-list disk
Çıkan listede hardiskinizi seçin x yerine disk numarasını yazın örnek; disk 0 , disk 1..
-select disk x (çalışmazsa sel disc x yazın)
-clean
-convert mbr bu kadar şimdi komus istemini kapatıp sürücü yerinden bir adım geri çıkıyoruz tekrar o sayfaya geliyoruz ve sorun düzelmiş oluyore. Düzelmemişse. Aynı konutları tekrar uygulayın en sonra convert mbr yerine convert gpt diye düzeltip enter e basın bu sefer düzelmiş olacak. Komutları uyguladıktan sonra açılan sayfaya çıkıp tekrar girin veya altta yenile tuşuna basın yoksa yaptığınız değişikliği göremezsiniz.

Shift ve F10 tuşuna basarak komut satırnı açtım. Sırasıyla;
-diskpart
-list disk
Çıkan listede hardiskinizi seçin x yerine disk numarasını yazın örnek; disk 0 , disk 1..
-select disk x (çalışmazsa sel disc x yazın)
-clean
-convert mbr

bu kadar şimdi komus istemini kapatıp sürücü yerinden bir adım geri çıkıyoruz tekrar o sayfaya geliyoruz ve sorun düzelmiş oluyore. Düzelmemişse. Aynı konutları tekrar uygulayın en sonra convert mbr yerine convert gpt diye düzeltip enter e basın bu sefer düzelmiş olacak. Komutları uyguladıktan sonra açılan sayfaya çıkıp tekrar girin veya altta yenile tuşuna basın yoksa yaptığınız değişikliği göremezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı