Windows 7 kurulumu sırasında CD ve DVD aygıtı eksik hatası

Yardımsever35

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 tane farklı Windows 7 sürüm indirdim. USB'ye ISO'yu yazdırdım. 2 sürümde de, format sırasında Gerekli CD, DCD sürücü aygıtı eksik hatası alıyorum. Ne yapmam gerek? Fotoğrafta göründüğü gibi.

USB'yi görmüyor.

152096165918597141021.jpg
1520961793233-1029372743.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu format dosyasının sağlam olduğuna inanmıyorum. Artık sağlam Windows 7 ISO bulmak imkansız o yüklediğin dosya kesinlikle başka birşeydir. Windows 10 ISO indirip dene sonucu yaz.

Güncel bir donanıma kurulum yaptığından sürücülerin kurulum medyasına yüklenmesi gerekiyor. Öncelikle USB 2.0 portuyla denersen formata geçecektir. Geçmezse Intel'in USB 3.0 sürücülerini medyaya yüklemen gerekli.

Download Windows 7* USB 3.0 Creator Utility

Bu yazılımı Windows 7 ve üstü bir işletim sistemine kurulum medyan takılıyken çalıştırıp USB 3.0 sürücülerini entegre edeceksin. Ardından kuruluma sorunsuz geçebilirsin.

Dipnot: Güncel makinelere Windows 7 kurulumunu tavsiye etmiyorum. Önerim Windows 10 kurunuz.

Artık sağlam Windows 7 ISO bulmak imkansız
İmkansız değil, Microsoft sunucularından Windows 7 ve üstü Windows sürümlerinin orjinal ISO dosyasını 24 saatlik linkler üreterek indirebilirsiniz. Bunun için Windows ISO Downloader(Windows 7 geçici olarak kaldırılmış.) veya WZT yöntemi kullanabilirsiniz.
TechBench by WZT (v4.1.1)

Güncel bir donanıma kurulum yaptığından sürücülerin kurulum medyasına yüklenmesi gerekiyor. Öncelikle USB 2.0 portuyla denersen formata geçecektir. Geçmezse Intel'in USB 3.0 sürücülerini medyaya yüklemen gerekli.

Download Windows 7* USB 3.0 Creator Utility

Bu yazılımı Windows 7 ve üstü bir işletim sistemine kurulum medyan takılıyken çalıştırıp USB 3.0 sürücülerini entegre edeceksin. Ardından kuruluma sorunsuz geçebilirsin.

Dipnot: Güncel makinelere Windows 7 kurulumunu tavsiye etmiyorum. Önerim Windows 10 kurunuz.

İmkansız değil, Microsoft sunucularından Windows 7 ve üstü Windows sürümlerinin orjinal ISO dosyasını 24 saatlik linkler üreterek indirebilirsiniz. Bunun için Windows ISO Downloader(Windows 7 geçici olarak kaldırılmış.) veya WZT yöntemi kullanabilirsiniz.
TechBench by WZT (v4.1.1)
Evet, Microsoft sunucularından kaldırılmış onun için pek tutulmuyor. Bahsettiğiniz siteyi yeni keşfettim işe yarar bir site gibi görünüyor güvenli olsun yeter.

Evet, Microsoft sunucularından kaldırılmış onun için pek tutulmuyor. Bahsettiğiniz siteyi yeni keşfettim işe yarar bir site gibi görünüyor güvenli olsun yeter.
Bu siteden daha geçen hafta Windows 7 indirmiştim... Şu an dosya bulunamadı uyarısı gelince ben de şüphelendim. Belki de Microsoft Windows 7'nin indirilmesine yarayan açıkları kapatıyordur.

Ama unutmamak lazım ki değiştirilmemiş MSDN kalıplar bazı yabancı sitelerde halen mevcut. Site ismi vereyeceğim, araştırarak kolayca bulunabilir. Ama Türk sitelerinden indirilmesini tavsiye etmiyorum. Hepsi birbirinin kopyası.
Screenshot_50.png

Bende USB 3.0 sürücüleri yüklü USB'den Windows 7 yüklerken hep bu hatayı alıyordum ama baktım USB 2.0 diski USB 3.0 girişinde kullandığımdan alıyormuşum sonra USB diskimi 2.0 girişe taktım sorunsuz kurulum yaptım.

Geri
Yukarı