Windows 7 laptop Wi-Fi aygıtını görmemeye başladı

24Yasindayim

Kilopat
Daha fazla  
Eski sayılabilecek bir televizyonda YouTube'dan film-müzik vs. açmak için kullandığımız Windows 7 bir laptop vardı. Ne kadar eski olduğunu bilmiyorum ama 5200U var içinde. Çok da eski sayılmaz yani. Bugüne kadar gayet Wi-Fi'a bağlanıp HDMI'dan görüntü aktarıp televizyon için kullandığımız laptop bugün Wi-Fi'ı görmüyor. Wi-Fi kartı sanki yokmuş gibi davranıyor. Hem aygıt yöneticisinde hem de ağ ve paylaşım merkezinde sadece ethernet ve Bluetooth var ağ bağdaştırıcıları olarak. Acaba bir sallanma anında kart mı çıktı diyeceğim ancak bildiğim kadarıyla Bluetooth ve Wi-Fi kartları beraberler.

İkinci fark ettiğim problem ise Wi-Fi'ı manuel olarak açıp kapatmamıza olanak sağlayan tuşun garip davranışı. Şöyle ki, Laptop'u açtığımda Wi-Fi tuşunun ışığı beyaz yanıyor. Bunun "çalışıyor" anlamına geldiğini düşünüyorum. Tuşa bastığımda ışığı kırmızı oluyor. Fakat ondan sonra tuşa ne kadar basarsam basayım yeniden beyaz olmuyor. Hiçbir tepki vermiyor tuş.

Her türlü fikre açığım.

Güncelleme: Aygıt yöneticisinden "donanım değişikliklerini tara" yaptım ve Bluetooth aygıtı da oradan kayboldu. Daha sonra "Wi-Fi" tuşu dediğim tuş çalışır hale geldi ve tekrar basıp açabildiğim. Açtığım şey sadece Bluetooth'du, acaba sağında solunda bir Wi-Fi tuşu var da ben mi bulamadım diye düşünüyorum şu an :D.

Geri
Yukarı