Windows 7 mavi ekran PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Bilgisayardelisi

Hectopat
Yer
Başkent
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bilgisayarı daha yeni aldım. Bilgisayar 4 günlük ama az önce bilgisayarda filim izlerken aniden mavi ekran verdi ve bu hatayı verdi. Nasıl düzeltebilirim bunu?

Hata kodu;

Kod:
BCCode:  50   
BCP1:            FFFFF900C2C2DCF0   
BCP2:            0000000000000000   
BCP3:            FFFFF9600032C69D   
BCP4:            0000000000000000   
OS Version:    6_1_7600   
Service Pack: 0_0   
Product:        256_1

Ayrıca olay yeri görüntüleyicisinde bu hata vardı:

0x00000050 (0xfffff900c2c2dcf0, 0x0000000000000000, 0xfffff9600032c69d, 0x0000000000000000).

Buda Minidump'un dosyası;

Minidump.rar

Sorun neyden kaynaklanıyor anlamadım arkadaşlar hemen yardım ederseniz sevinirim...

Bilgisayar yeni aldım derken kendim parçalarını alıp evde kendim kurdum.İlkez yaptığım iş değil.Sadece BIOS biraz zorlamıştı ama onu da bilgisayarcıda hallettik.Sorun ne acaba?

• SAPPHIRE HD7850 GDDR5 1GB 256BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI
  • GIGABYTE GA-Z77-DS3H INTEL Z77 SOKET 1155 DDR3 2400MHZ(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 HDMI ANAKART
  • INTEL CORE I3 3220 SOKET 1155 3.3GHZ 3MB CACHE 22NM İŞLEMCİ
  • WD 3.5" 500GB CAVIAR BLUE 16MB CACHE SATA 3.0 7200RPM HARDDISK
  • İşletim Sistemi Windows 7 Ultimate Media Center Edition

• Ram'in markasını unuttum ama 4 GB DDR3'tü...

Neden mavi ekran vermiş olabilir?

Bilgisayarcıya götürdüğümde sorun yok dedi. Ayrıca vatan bilgisayardan alırken oradaki yetkililere de sorduğumda böyle birşey olmaz dediler. Yani uyuşma gibi bir sorun yok. Bana daha çok windows 7'den kaynaklanıyormuş gibi geliyor. Çünkü güncellemeleri yapılandıramıyor. 135 tane güncelleme var, yüklüyor ama bilgisayar açılırken yapılandırmaya çalışıyor sonra yapılandırılamadı diyerek güncellemeleri geri alıyor.

Anlamadım gitti harbiden sorun ne acaba?:confused:

Ekran kartında sorun olsa bilgisayar açılmaz ki yoksa yanlış mı biliyorum? :confused::confused:
Hem donanımsal olsa dört gün öncesinden hata vermez mi?Neden dört gün sonra?

4 gündür hiçbir sorun yoktu. Sadece windows 7'nin günceleştirme sorunu vardı o kadar. Hiçbir mavi hatası filan yoktu. Daha önce belittiğim gibi filim izlerken oldu. Bu hadiseyi yaşar yaşamaz hemen buraya yeni konu açtım. 4 gündür filim izliyorum birşey yoktu. Neden mavi ekran hatası verdi anlamadım.

Anakartın kendi ekran kartı elbette var. Ekran kartı olmasa ondan açardım. Ancak bilgisayara ekran kartını da tanıttım. Özelliklerden ekran kartı görünüyor. Uyuşmazlık olsa bilgisayarda gözükür mü?:confused:

Daha önce söylediğim gibi bence donanımda hata olsa daha ilk günden mavi ekran verirdi. Ama şimdi niye verdi anlamadım. İnternette bazıları ekran kartının güncel sürümünü indirin kurun diyorlar ama sorunun kesin bu olduğu ortaya çıkıncaya kadar bunu denemeyeceğim. İlk önce sorunun ne olduğu anlaşılsın ondan sonra ekran kartını güncelleyeceğim...

Acaba sorunu ne bunun?:confused::confused::confused:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bluescreen hatası alıyorum. Nekadar problemliymiş 7850 yemin ederim bıktım. Oyunlarda ve programlarda çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. Bunu yazarken de internet expoler çalışmayı durdurdu hatası aldım ve birdaha yazmak zorunda kaldım. Vatan Computere verdim pc'yi. Yazılımsal dediler, orda format atmışlar ama yine aynı hataları alıyordum. Eskiden bellek read olmadı hatası alıyordum. Şimdi almıyorum. Konuyu açmıştım ama çözüm bulamamıştım.

Kod:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: ntoskrnl.exe

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x00000050 (0xfffff900c2c2dcf0, 0x0000000000000000, 0xfffff9600032c69d, 
0x0000000000000000)

*** ntoskrnl.exe - Address 0xfffff800032d7f00 base at 0xfffff80003266000 DateStamp 
0x4a5bc600

RAM arızası gibi gözüküyor. RAM'leri tarayın:

"Page fault in nonpaged area" hatası nasıl çözülür? | Technopat

Eğer RAM ' lere baktın olmuyorsa , anakarta bakmanı tavsiye ederim . Bende de o hatayı vermişti . Tam 6 ay uğraştım . Anakartı değiştirerek çözdüm sorunu . Ama anakartı değiştiremezsin öyle hadi deyince o yüzden önce bir istersen diğer parçalara bak .

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı