Windows 7 Mavi Ekran Sorunu

Yer
Turkey/Kahramanmaraş/Onikişubat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba, sorunumu anlatmadan önce sistemim hakkında bazı bilgiler vereceğim. 2010-2011 yılında toplanmış ve ömrünü çoktan doldurmuş olan sistemin ekran kartı AMD Radeon 6700 HD Series, işlemcisi ise AMD Phenom 9650 Quad-Core Processor 2.30 GHz. Sistemin işletim sistemi Windows 7 Ultimate 2009'dur ve 8 GB RAM'i var. Bilgisayar 4 sene internet kafe bilgisayarı olarak görev yaptı. Battlefield 4, Splinter Cell Blacklist, Crysis 3 gibi oyunları sorunsuz çalıştırırdı. Sonrasında ev bilgisayarına çevirdiğimizde Deepfreeze uygulamasını kapatmak istedik ama ne tesadüftür ki şifresini unutmuştuk ve biz de mecburen kökünden silmek zorunda kaldık. Uygulama silinirken işletim sistemine küçük hasarlar verdi. 2 günlük çaba sonucu sildik.

Sonrasında ise bir şeyle karşılaşmadık. Sildikten sonra 2017 yılında kadar güzel ilerledi. Bilgisayarın içi pislikten geçilmez toz yığını haline geldi kurumuş yağlardan birkaç fan zor döner hale geldi. Döndüklerinde ise inanılmaz rahatsız edici bir ses çıkarıyordu, ekran kartından bir yanık kokusu ile irkildik ve fanın erimiş olduğunu fark ettik. Hemen tamir edebileceğimiz kadar tamir ettik ve geri monte ettik ama iş işten geçmişti performansının yarısından aşağısını gösteriyordu. Öyle ki Battlefield 2'den 60+ FPS alırken 10-30 FPS arası almaya başladı. Harddiskteki dosya düzenini bozunca işler sarpa sarmaya başladı. Sistem mavi ekran vermeye başlamıştı. Şu an sistem zar zor ayakta duruyor, çok geçmeden yok olacağı kesin ama ondan önce elimden geleni yapmaya hazırım. Ve bunun için sizden yardım istiyorum. Bu mavi ekran sorununun çözümleri veya sebepleri konusunda beni aydınlatın.

Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
OS Sürümü: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:

BCCode:19
BCP1: 0000000000000003
BCP2: FFFFFA800699B7C0
BCP3: FFFFFA800699B7D0
BCP4: FFFFFA800699B7D0
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:
C:\Windows\Minidump\030919-23446-01.dmp
C:\Users\BAŞAK\AppData\Local\Temp\WER-33493-0.sysdata.xml

Son düzenleyen: Moderatör:
AMDP GPU sil ve güncel sürücüyü yükle. Kablolu sürücü güncelle. RAM testi yap ve anlttığına göre HDD problemli yeni bir HDD ile kullansan iyi olur.
Yardımın için teşekkür ederim dediklerini uygulamaya çalışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı