Windows 7 oyunlarda sorun çıkarır mı?

Coco Pops

Hectopat
Yer
Kase
Daha fazla  
Şu anda eski laptopum Windows 10 sürümünde ancak son zamanlarda ciddi manada yavaşladı. Daha önceden Windows 8, 1'di (bu sürüm ile geldi) ve onu da kullanması epey yavaştı. Küçük kardeşim bu bilgisayar üzerinden grafik olarak zorlayıcı oyunlar oynamıyor (Minecraft, Roblox, Terraria, forager, Slime Rancher vb.). Ben bu bilgisayara Windows 7 sürümünü yüklesem yeni veya eski bilgisayarın donanımsal olarak kaldırabileceği oyunları oynamaya devam edebilir mi?

Şu anda eski laptopum Windows 10 sürümünde ancak son zamanlarda ciddi manada yavaşladı. Daha önceden Windows 8, 1'di (bu sürüm ile geldi) ve onu da kullanması epey yavaştı. Küçük kardeşim bu bilgisayar üzerinden grafik olarak zorlayıcı oyunlar oynamıyor (Minecraft, Roblox, Terraria, forager, Slime Rancher vb.). Ben bu bilgisayara Windows 7 sürümünü yüklesem yeni veya eski bilgisayarın donanımsal olarak kaldırabileceği oyunları oynamaya devam edebilir mi?

Sıkıntı olacağını düşünmem ama keşke sisteminizi belirtseydiniz daha sağlıklı baksaydık.

Laptop açılırsa yazarım.

Intel Core i5-4210U
6 GB RAM.
GTX 840M.
64 Bit işletim sistemi.
1TB hard disk.

Öncelikle sisteminiziz yavaşlığı HDD kaynaklı SSD alıp Windows 10 orijinal ISO ile kurulum sağlarsanız sıkıntısız oynarsınız.

Öncelikle sisteminiziz yavaşlığı HDD kaynaklı SSD alıp Windows 10 orijinal ISO ile kurulum sağlarsanız sıkıntısız oynarsınız.

RAM de takviye edebilirsiniz bütçeniz varsa.

RAM de takviye edebilirsiniz bütçeniz varsa.
Laptobun pili yok şuanda. Pili alırken onları da almayı planlıyorum ancak şuanda kullanılabilir olması için windows 7 kurmayı düşündüm. Oyunlar açısından sıkıntı çıkarır mı?

Eski oyunlar için Windows 7 yeterlidir, sıkıntı çıkmaz.

Geri
Yukarı