Çözüldü Windows 7 starter kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Oguzhan51

Kilopat
Daha fazla  
İyi forumlar,
Elimde eski bir laptop bulunuyor. Bunu canlandıracağım 120GB SSD ve toplamda 6 GB RAM ile günlük kullanımda işimi görecek bir seviyeye getirmek istiyorum. SSD'ye temiz bir Windows kurulumu yapacağım. Bilgisayarda orijinal Windows 7 starter keyi mevcut (arka kapakta sticker olarak gözüküyor).
Yeni işletim sistemini kurarken Windows 10 kursam ve Windows 7 keyini girsem sıkıntı olur mu?
Ya da Windows 7 starter kursam fakat 32 Bit destekliyor ve bilgisayar bir sıkıntı çıkarmaz ise 6 GB RAM kapasiteli olacak. Çıkartsa bile minimum 4 GB RAM olacak bu yüzden 64 Bit bir işletim sistemine ihtiyacım var.

Windows 10 için diyorsanız, yükseltme için geçerli anahtarlar Windows 7 Pro, Windows 7 Ultimate ve Windows 7 Enterprise.

Yani starter sürümünden yükseltme yapılamıyor. (yanlışım varsa düzeltin.)

Windows 10 deneme sürümü kurarsam beni 1 yıl idare eder mi? Herhangi bir kapanma olur mu ve MC Office programlarında sıkıntı çıkarır mı?
Bu konuda bir fikriniz var mı?

Anladım.
O sisteme Windows 7 starter sürümünden ziyade Windows 8.1 ya da Windows 10 Home kurulabilir.
Yani bu sistem açıkçası yazdığım iki sürümü de kaldırır.

Elimde ki key bir anlam ifade ediyor mu peki?
Ve deneme sürümü Windows kullanırsam 1 yıl sorunsuz kullanabilir miyim?

Bir anlam ifade etmeyecek.
SSD ve yüksek RAM ile o sistem kasmadan çalışır.
Sizden daha kötü bir işlemcisi olan babamın laptopunda sorunsuzca çalıştırdım.
(SU4100 işlemci var, inanılmaz kötü.)

Bir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum.
Deneme sürümü de kullanabilirsiniz ama artık Retail keyler bayağı ucuz.
İsterseniz ucuzdan bir anahtar da alıp kullanabilirsiniz.

Bir anlam ifade etmeyecek.
SSD ve yüksek RAM ile o sistem kasmadan çalışır.
Sizden daha kötü bir işlemcisi olan babamın laptopunda sorunsuzca çalıştırdım.
(SU4100 işlemci var, inanılmaz kötü.)

Bir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum.
Deneme sürümü de kullanabilirsiniz ama artık Retail keyler bayağı ucuz.
İsterseniz ucuzdan bir anahtar da alıp kullanabilirsiniz.

Oyun için kullandığım bilgisayarda 30 TL'ye aldığım key mevcut. Galibe Retail key diye ona deniyor.
O keyi tekrar kullanabilir miyim?

8.1 Pro x64 veya Windows 7 Professional x64 öneririm. Starter 2GB ram destekler. Raminizi tam kullanamazsanız. Windows 7 Professional kuracaksanız Kaspersky Free kurmayı da ihmal etmeyin. Rahat bir şekilde kullanırsınız.

Windows 7 starter keyim kabul edildi. Şu an orijinal Windows 10 Home sürümü kullanıyorum.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı