Windows 7 "Starting Windows" ekranında kalıyor

393654

Kilopat
Makaleler
1
İyi günler, Celeron N3450 laptopum için Windows 7 kuruyordum fakat Rufus üzerinden GPT-NTFS-UEFI şeklinde hazırladığım USB'den boot edince "windows dosyaları yüklüyor" ekranı geldi, o ekran bitti "Starting Windows" ekranı geldi ve o ekranda dondu. Hatta belki beklemek gerekiyordur diye bilgisayar o ekrandayken yemeğe gittim geldim sonuç aynı. Kapatıp açtım olmadı. Aynı sorunu yaşayan çok fazla olmuş çoğuna legacy kurulum dene denmiş ama benim bilgisayarım legacy destekliyor mu bilmiyorum. BIOS olarak American Megatrends yüklü.

ISO dosyasını şuradan aldım:

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler, Celeron N3450 laptopum için Windows 7 kuruyordum fakat Rufus üzerinden GPT-NTFS-UEFI şeklinde hazırladığım USB'den boot edince "windows dosyaları yüklüyor" ekranı geldi, o ekran bitti "Starting Windows" ekranı geldi ve o ekranda dondu. Hatta belki beklemek gerekiyordur diye bilgisayar o ekrandayken yemeğe gittim geldim sonuç aynı. Kapatıp açtım olmadı. Aynı sorunu yaşayan çok fazla olmuş çoğuna legacy kurulum dene denmiş ama benim bilgisayarım legacy destekliyor mu bilmiyorum. BIOS olarak American Megatrends yüklü.

ISO dosyasını şuradan aldım:

İsolar hatalı veya eski buradan indir hata çıkmaz Download Windows® 7 için Windows® Otomatik Yükleme Seti (AIK) from Official Microsoft Download Center

Aynı sorunu yaşayan çok fazla olmuş çoğuna legacy kurulum dene denmiş ama benim bilgisayarım legacy destekliyor mu bilmiyorum. BIOS olarak American Megatrends yüklü.
''UEFI desteği olan fakat Legacy desteği olmayan BIOS'' diye bir şey yoktur, tam tersi vardır. ISO dosyasını Rufus'ta MBR formatında yazdırın.

Son düzenleme:
''UEFI desteği olan fakat Legacy desteği olmayan BIOS'' diye bir şey yoktur, tam tersi vardır. ISO dosyasını Rufus'ta MBR formatında yazdırın.
Böyle mi hocam?

1662641442565.png

Hocam USB'yi yazdırdım, şimdi boot edeceğim ama boot etmeden önce BIOS'tan bilgisayarı legacy moda almak için yapmam gereken bir ayar var mı? Eğer öyle bir şey yapılıyorsa.
BIOS'ta UEFI ile ilgili bir ayar mevcut ise kapatabilirsiniz fakat ISO dosyasını USB belleğe MBR formatında yazdırdığınız için pek gerek yok.

BIOS'ta UEFI ile ilgili bir ayar mevcut ise kapatabilirsiniz fakat ISO dosyasını USB belleğe MBR formatında yazdırdığınız için pek gerek yok.
Hocam USB'yi takıp BIOS'a girdim ve USB gözükmüyor, Advanced>USB Configuration kısmında "Legacy USB Support" seçeneği de "Enabled" olarak gözüküyor ama anlamadım. SMI USB DISK 1100 diye bir seçenek var bir de en altta. Auto seçili, Auto yerine şu konuya dayanarak "Hard Disk"i seçtim ama videodaki gibi bir ekran gelmedi, ve USB yine gözükmüyor Boot menüsünde.

@Recep Baltaş

Son düzenleme:

Geri
Yukarı