Çözüm Windows 7 Update sorunu ve .NET Framework 4 hataları genel çözüm

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

corleone_06

Femtopat
Daha fazla  
Bildiğiniz üzere Microsoft'un Windows 7 desteği geçtiğimiz aylarda resmi olarak kesildi. Benim gibi halen Windows 7 kullanmaktan hoşlanan veya kullanmak zorunda olanlarımız için bir rehber hazırladım.

Bu sorunla öncelikle temiz kurulum yaptığınızda; ekran kartı driver yüklemesinden sonra karşılaşıyorsunuz. (NET Framework 4.0 yüklenemiyor vs.)
Technopat sosyalde bulduğum çözümler yetmeyince yabancı forumlara bakıp bulduğum çözümü paylaşmak istiyorum.

Windows 7'nin yeni bir kopyasını yükledikten sonra, güncellemeleri kontrol ederken Windows Update askıda kalır. Bu sorun, Windows 7'nin yeni bir kopyasının Microsoft sunucularıyla arabirim oluşturmak için gerekli güncelleştirmelere sahip olmaması nedeniyle oluşur. Düzeltme, aşağıdaki güncellemeleri indirip yüklemektir:

Windows 7 ve Windows server 2008 R2 (KB3020369) için nisan 2015 hizmet yığını güncelleştirmesi.
Windows 7 SP1 ve Windows server 2008 R2 SP1 (KB3172605) için temmuz 2016 güncelleştirme toplaması.
Windows 7 için en son Windows Update aracısı (v7.6.7600.256)

Bu güncellemeleri otomatik indiren ve kuran bir komut dosyası yazan arkadaş GitHub'da paylaşmış.
Windows Update Loop Fix; bağlantıya tıklayarak GitHub üzerinden indirebilirsiniz.
Aşağıda ise programın nasıl çalıştığı yazmaktadır.

Bu komut dosyası süreci otomatikleştirmek için yazılmıştır. Üç aşamaya ayrılmıştır:
Güncellemeleri indirir ve tüm Windows Update bileşenlerini sıfırlar.
En son Windows Update aracısını yükler.
KB3020369 ve KB3172605'i yükler.
Güncelleştirmeleri kendiniz indirip yükleyebilirsiniz, ancak komut dosyasını çalıştırmak, güncelleştirmeler uygulanmadan önce önceki Windows Update sorunlarının temizlenmesini ve paketlerin doğru sırada yüklenmesini sağlar.

Umarım yardımcı olmuştur. Benim sorunuma ilaç gibi geldi.
Tüm Windows 7 fanlarına selamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğiniz üzere Microsoft'un Windows 7 desteği geçtiğimiz aylarda resmi olarak kesildi. Benim gibi halen Windows 7 kullanmaktan hoşlanan veya kullanmak zorunda olanlarımız için bir rehber hazırladım.

Bu sorunla öncelikle temiz kurulum yaptığınızda; ekran kartı driver yüklemesinden sonra karşılaşıyorsunuz. (.NET Framework 4.0 yüklenemiyor vs.)
Technopat sosyalde bulduğum çözümler yetmeyince yabancı forumlara bakıp bulduğum çözümü paylaşmak istiyorum.

Windows 7'nin yeni bir kopyasını yükledikten sonra, güncellemeleri kontrol ederken Windows Update askıda kalır. Bu sorun, Windows 7'nin yeni bir kopyasının Microsoft sunucularıyla arabirim oluşturmak için gerekli güncelleştirmelere sahip olmaması nedeniyle oluşur. Düzeltme, aşağıdaki güncellemeleri indirip yüklemektir:

Windows 7 ve Windows server 2008 R2 (KB3020369) için nisan 2015 hizmet yığını güncelleştirmesi.
Windows 7 SP1 ve Windows server 2008 R2 SP1 (KB3172605) için temmuz 2016 güncelleştirme toplaması.
Windows 7 için en son Windows Update aracısı (v7.6.7600.256)

Bu güncellemeleri otomatik indiren ve kuran bir komut dosyası yazan arkadaş GitHub'da paylaşmış.
Windows Update Loop Fix; bağlantıya tıklayarak GitHub üzerinden indirebilirsiniz.
Aşağıda ise programın nasıl çalıştığı yazmaktadır.

Bu komut dosyası süreci otomatikleştirmek için yazılmıştır. Üç aşamaya ayrılmıştır:
Güncellemeleri indirir ve tüm Windows Update bileşenlerini sıfırlar.
En son Windows Update aracısını yükler.
KB3020369 ve KB3172605'i yükler.
Güncelleştirmeleri kendiniz indirip yükleyebilirsiniz, ancak komut dosyasını çalıştırmak, güncelleştirmeler uygulanmadan önce önceki Windows Update sorunlarının temizlenmesini ve paketlerin doğru sırada yüklenmesini sağlar.

Umarım yardımcı olmuştur. Benim sorunuma ilaç gibi geldi.
Tüm Windows 7 fanlarına selamlar.

Hocam şu an indirdim CMD bir şeyler yükledi 2 kere yeniden başlattı ve bitti deniyorum şimdi

Hocam o belgeyi koyduktan sonrada başka bir hata çıkıyordu bende bu oldu hata vermeden yükleniyor şu anda (maşallah deyin lütfen)

Son düzenleme:
Hocam şu an indirdim CMD bir şeyler yükledi 2 kere yeniden başlattı ve bitti deniyorum şimdi.

Hocam o belgeyi koyduktan sonrada başka bir hata çıkıyordu bende bu oldu hata vermeden yükleniyor şu anda (maşallah deyin lütfen)

Hata çıkmasını sebebi yönetici olarak yapmamandır :D maşallah bakalım kazasız belasız.

Yeni konular

Geri
Yukarı