Windows 7 Update'i açmak sistemi yavaşlatır mı?

Akira_MR

Decipat
Makaleler
4
Merhaba. Uzun zamandır Windows Update'i acmiyordum ve açtığım da muhtemelen son güncelleme gelecek. Peki güncelleme yaparsam Windows yavaşlatabilir mı? Daha güvenli olacağını biliyorum..

4 GB RAM'li bir bilgisayarda 2 GB'tını, 2 GB RAM'li bilgisayarda 1 GB'tını kullanıyor. Peki bu yarı yarıya muhabbetinin nedeni nedir? Yani yine arkaplanda aynı programlar açık olmuyor mu?
Aynı programlar açık oluyor ama RAM kısıtlı olduğu için ağır ve geç tepki vererek çalışıyor. RAM arttıkça yazılımlar biraz daha fazla RAM kullanabilir ama bilgisayar daha rahat ve verimli olur.

Ünlü biri demiş ki; ya daha iyisini yap ya da bırak öyle kalsın. Şaka bir yana, sıkıntı yoksa ve 10'a yükseltmeyi düşünmüyorsan hiç elleme hocam.

Gerekli virüs programları da var hocam.
Microsoft zaten salak değil mi? Boşu boşuna her işletim sistemine boşuna güncelleme çıkarıyor. Bir sürü iş çıkarıyorlar başlarına. Güncellemelerin nedeni Windows'ta oluşan veya açığı bulunan güvenlik açıklarını kapatmak, uyumsuzluk sorunlarını, hataların giderilmesini sağlamak. Sadece virüs programı yükleyerek risklerden korunamazsın. Sadece Windows'un değil tüm yazılımları güncel tutmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı