Windows 7 Uyku moduna geçince kapanıyor

BaranOyunda

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda bir sorun var. Bilgisayarımı uyku moduna alınca birkaç dakika sonra kapanıyor. Bilgisayarda BIOS şifresi olduğundan ve şifreyi bilmediğimden (annem ve babam çok oyun oynadığım için şifre koydu) kapanmasını istemiyorum. Güç ayarlarını yapmama rağmen olmadı. Zaten Windows 8' den 7 ye geçince bir sürü hata oldu. Ama tek umursadığım bu hata. Çözümünü bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Eski Windows' um orjinaldi. Bilgisayarla birlikte gelmişti. Şimdiki ise sahte. Fakat geçen bu hata olduğundan beri BIOS' a gömülü olan anahtarla Windows 8 yüklemeye çalışıyorum ama olmuyor. Anahtarı kabul etmiyor. Sahte yükletmek istemiyorum. Fakat orjinalide tekrar alamam.

Windows 8.1 demek daha güncel sürücüler demek ve daha güncel sürücüler de uyku probleminin yanında diğer birçok sorunun otomatik olarak ortadan kalkması demek. Yonga seti sürücünüzü güncelleyin Windows 7'de ısrarlıysanız ve Intel sistem kullanıyorsanız. -overall komutu ile güncellemeyi unutmayın:

Windows + R yapıp çıkan ekrana indirdiğiniz dosyayı sürükleyin: http://downloadmirror.intel.com/20775/eng/SetupChipset.exe
Bir boşluk bırakıp yanına aşağıdaki komutu ekleyip kuruluma başlayın:
Kod:
-overall

Windows işleriden hiç anlamam. Zaten ben tekrar Windows 8.1 e dönmek istiyorum size soruyu öyle sorayım. Windows 8' e tekrar nasıl döneceğim? (Ve evet sistemim İntel)

Teşekkürler. :bıyık:

Bu işlemi yapmadan önce sorayım, bu işlemi yapınca bilgisayarımdaki herşey silinecek değil mi?

Birde dediğim gibi. Şifreyi bilmiyorum ve bilgisayarımda BIOS açılmıyor şifre olduğundan.

Denetim Masası > Güç Seçenekleri Sol Menüden "Uyanırken Parola Gerektir" seçeneğine tıkla açılan pencerede "Parola Sorma" seçeneğini işaretle ve Uygula Tamam de :) Bu pencerede yapman gereken başka bir ayar varsa onları da yapabilirsin.Eğer sana burada bir şifre soruyorsa bu şifre Windows Şifresidir.Onu da zaten biliyorsundur..BIOS şifresini kırmak istiyorsan bilgisayarı kapat ve kasayı aç bios pilini çıkart 5-10 dk.sonra tekrar yerine tak şifre silinmiş olacaktır.

Bilgisayarın laptop olmasından değil kullandığın işletim sistemindendir..XP mi yoksa Windows 7 mi kullanıyorsun..XP ise,Denetim Masası Güç Seçenekleri Windows 7 ise, Denetim Masası Güç Seçenekleri kısmından yapacaksın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı