Windows 7'den XP'ye Geçme

Akiramenai

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarım çok eski ve her şeyde kasma, takılma, donma oluyor. Bundan dolayı Windows 7 Ultimate 32bit sürümünden Windows XP 64bit sürümüne geçmek istiyorum. USB bellek ile bu işlemi nasıl yapacağımı, XP yüklendikten sonra bilgisayarı sorunsuz bir şekilde kullanmam için ne yapmam gerektiğini, driverları nasıl yükleyeceğimi ayrıntılı olarak anlatabilir misiniz? (Bu konulardan çok anlamıyorum.)

Sistem özellikleri:
  • AMD Athlon x2 64 4800+
  • 2GB RAM
  • Nvidia GeForce 6150SE nForce 430 GPU
  • Gigabyte M61PME-S2 Anakart
  • Windows 7 Ultimate 32bit
  • DirectX 11

Son düzenleyen: Moderatör:
XP devri biteli çok oldu. Windows 10 32 bit kullanabilirsiniz.
Cevabınız için teşekkür ederim ama sistem özelliklerini okumadınız galiba... Zaten çok bir şey açmayı düşünmüyorum bu bilgisayarla. O yüzden XP yeterli olur.

Merhaba. Bilgisayarım çok eski ve her şeyde kasma, takılma, donma oluyor. Bundan dolayı Windows 7 Ultimate 32bit sürümünden Windows XP 64bit sürümüne geçmek istiyorum. USB bellek ile bu işlemi nasıl yapacağımı, XP yüklendikten sonra bilgisayarı sorunsuz bir şekilde kullanmam için ne yapmam gerektiğini, driverları nasıl yükleyeceğimi ayrıntılı olarak anlatabilir misiniz? (Bu konulardan çok anlamıyorum.)

Sistem özellikleri:
  • AMD Athlon x2 64 4800+
  • 2GB RAM
  • Nvidia GeForce 6150SE nForce 430 GPU
  • Gigabyte M61PME-S2 Anakart
  • Windows 7 Ultimate 32bit
  • DirectX 11
Bir de Service Pack 3 olması lazımmış.

Windows XP artık güvenlik güncellemeleri almıyor. Ek olarak Google Chrome, Mozilla Firefox gibi tarayıcıların son sürümlerini kullanamayacaksınız. Bunlar da güvenlik açıklarına neden olur. Windows XP kullanmayın, Windows 7'de kalın bence.

Windows XP 64 Bit sürümünü Bill Gates bile kullanmamıştır. Çoğu uygulamanın XP 64 bit desteği olmadı. Günümüzdeki uygulamaların XP desteği zaten yok. İnternete IE ile giremeyeceksin. Chrome indirmeye çalışacaksın fakat XP ile çalışmayacağını belirtecek. Yani XP'ye geçmenle çıkman bir olacak.

Windows 10 32 Bit sürümüne geçin veya Linux çekirdekli hafif sitemleri deneyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı