Windows 8.1 32 bit 64 bit yapmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

cgnkyc123

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben bugün Kadıköy'den Windows 8 32 bit aldım. Fakat satın alırken bit aklıma gelmemişti. Sonra eve geldim aaa bu 32 bit dedim. Sonra pc min belleği 4gb olduğu için 64 bit e geçiş yapmak istedim.

Ayrıca Windows 8 CD'sini aldığım arkadaş bilgisayar için gerekli dosyaları yüklemiş (kendi kafasına göre) . Avast, AIMP, VLC media player gibi... Ben bunları yüklemek istemiyorum fakat Windows 8 format atınca otomatik olarak bunlar yükleniyor. Kısacası demek istediğim Windows 8 32 bit sürümünden 64 bit sürümüne geçmek ve Windows 8 kurulurken CD'yi satan arkadaşın CD'ye yazdırdığı dosyaları kurmamak. Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkürler.

Bu arada Recep Baltaş'ın Windows 8 kurulumu videolarını izledim fakat bu sorularımın cevabını bulamadım. Umarım Recep Baltaş gelip yardım eder. 15 tl verdim :D Bari boşa gitmesin.

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca elimde 128gb corsair force gs serisi ssd bulunmakta. Sanırım Windows 8.1i SSD'ye kurduğumda ssd nin içindeki dosyalar silinecek. Değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
15 TL verdin bir korsan DVD'ye. Dostum kusura bakma ama öyle bir kazık yemişsin ki, seni ayakta alkışlamak istiyorum. Karşılığında da korsan, güncel olmayan, çöp 32 Bit sürümü almışsın.

Abi ben anlamıyorum cidden ya. Bu işletim sistemi ilk çıktığında kampanya ile 30 liraya satılmadı mı? Yani 30 TL orijinaline vermek pahalı ama 15 TL korsanına verip kazıklanmak ve enayi yerine konulmakta sorun yok ?

32 Bit sürümü 64 Bit yapmak için sıfırdan format atman lazım. O programlardan kurtulmak için de sıfır kurulum ISO'su gerekli. BU konuda gerekli her şey mevcut:

https://www.technopat.net/forum/windows-8-1/29656-windows-8-1-rtm-turkce-indirme-baglantilari.html

Diğer soruların için yeni konu açabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı