Çözüldü Windows 8.1 64 Bit formatlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Paper.C

Hectopat
Daha fazla  
RAM
10 gb 1600 mhz
SSD veya HDD modeli
hdd
Anakart
h81m-d
İşlemci
intel petium g3250
Mehabalar.
Küçük kardeşim için evdeki eski kasamı hazırlıyorum oyun falan oynasın diye ona vermiştim ama çok kastığını söylüyor oyunlarının. Ben de 8 GB RAM sipariş ettim. İnternetten cihazda 2 GB vardı Total'de 10 GB bir RAM takılı şu anda 1600 MHz çalışan bu sefer Windows sürümü başıma dert oldu. 32 bitmiş Win sürümü format atmak istiyorum ama nasıl yapılacağı konusunda yardıma ihtiyacım var. Rufus programını indirdim şu anda Win8.1 ISO dosyası iniyor boş flash hazırladım Rufus'tan biçimlendirme yaparken ne seçeceğimi bilmiyorum çünkü msinfo32 kısmında BIOS sürümü eski yazıyor.

İstediğiniz başka cihaz bilgileri falan varsa yazın göndereyim hemen.
Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Ana kart modelini ve ram oc yaz bir çok video var.
Tamamdır tekrardan teşekkürler

Sorunum çözüldü herkese teşekkür ederim BIOS sürümünü güncelledim RAM'leri 1333'te kullanıyordu yeni güncellemeyle 1400 de kullandırabildim 8.1 kurmuştum ama güncellemeleri arat deyince 127 tane güncelleme gözüküyordu indirmeyi deneyince çok yavaş iniyordu onun yerine Windows 10 kurulum aracı indirdim Windows 10 geçiş yaptım tüm güncellemeler vs tamamlandı hemen hızlıca kardeşimin istediği oyunları falan indirdim şimdi çok mutlu tekrardan teşekkürler

Konuyu kapatabiliriz.
Benim format atacağım makinede zaten Win8.1 var ama ürün anahtarını bulamıyorum kutu üstünde falanda yazmıyor format atarken yeni bir Win8.1 key lazım olacak mı acaba bana.
Hocam kurulum esnasında sadece key girmek için bazı keyler var yani sadece kurulum yapmak için. Sonrasında zaten windowsu etkinleştirin diyecektir. Crackle falan uğraşmayın.

Hocam guvenli olmuyor onlar. KMS falan zararli yazilim zaten. Etkinlestirmeden kullanmak en iyisi, sorun falan cikartmiyor hic.
Bilgisayar 8.1 ile geldiyse otomatik etkinlesitirilir zaten.
Uyardığın için teşekkür ederim forum üzerinden başka bir konudan yardım alıp key kısmını geçebildim şimdi kurulumu yapacağım

Bu sefer farklı bir şeyle karşılaştım sanırım HDD 3 bölüme ayrılmış bunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20221119_143859.jpg
    IMG_20221119_143859.jpg
    96,2 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
  • Beğen
İfadeler: 202
Uyardığın için teşekkür ederim forum üzerinden başka bir konudan yardım alıp key kısmını geçebildim şimdi kurulumu yapacağım

Bu sefer farklı bir şeyle karşılaştım sanırım HDD 3 bölüme ayrılmış bunu nasıl çözebilirim?
Hepsinin uzerine gelip sil'e basin, bir araya geldiklerinde devam edebilirsiniz.
Tum verilerinizi silecek bu islem.

Kurulumu yaptım herkese çok teşekkür ederim.

BIOS moda girince ufak bir şey dikkatimi çekti RAM'ler 1333 MHz kullanılıyormuş oysa 1600 MHz RAM'lerin en son hızı kurulumdan sonra RAM hızını ayarlıyacağım ama nasıl yapacağımı bilmiyorum tarif edebilecek var mı yoksa yeni konu açayım mı?

Kurulumu yaptım herkese çok teşekkür ederim.

BIOS moda girince ufak bir şey dikkatimi çekti RAM'ler 1333 MHz kullanılıyormuş oysa 1600 MHz RAM'lerin en son hızı kurulumdan sonra RAM hızını ayarlıyacağım ama nasıl yapacağımı bilmiyorum tarif edebilecek var mı yoksa yeni konu açayım mı?

Tamamdır tekrardan teşekkürler

Sorunum çözüldü herkese teşekkür ederim BIOS sürümünü güncelledim RAM'leri 1333'te kullanıyordu yeni güncellemeyle 1400 de kullandırabildim 8.1 kurmuştum ama güncellemeleri arat deyince 127 tane güncelleme gözüküyordu indirmeyi deneyince çok yavaş iniyordu onun yerine Windows 10 kurulum aracı indirdim Windows 10 geçiş yaptım tüm güncellemeler vs tamamlandı hemen hızlıca kardeşimin istediği oyunları falan indirdim şimdi çok mutlu tekrardan teşekkürler

Konuyu kapatabiliriz.

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı