Windows 8.1 Boot menüsünden sonra siyah ekranda kalıyor

Fsp

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar dünden beri ekranim siyah kac kere kapatip açtım ekran siyah sadece mouse imleci var CTRL alt delete aciliyor ama calismiyor. Format atmak istiyorum 8.1 ISO dosyasi indirdim belleğe yazdirdim sonra buradan 8.1 format videosu buldum aynılarını yapmaya çalıştım boot menuden USB'yi seciyorum yeniden baslatiyor, karşıma bu çıkıyor. Niye böyle oluyor? Yardım ederseniz çok sevinirim.
Böyle kalıyor.

Dosya Ekleri

• 20220614_173644.jpg
    20220614_173644.jpg
    60,9 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar zaman tanıdınız boot ekranı gelmesi için eski sistemlerde bu uzun sürebilir. 20-30dk bulabilir.
Bu ışlem için bilgisayariniza zaman tanıyın bırakın öylece 1 saat bakalım noluyor.
Ne kadar zaman tanıdınız boot ekranı gelmesi için eski sistemlerde bu uzun sürebilir. 20-30dk bulabilir.

Anakart UEFI BIOS mi destekliyor yoksa normal BIOS mu? Eğer eski bir bilgisayara sahipseniz MBR olarak USB'ye tekrardan kurulum dosyalarını oluşturup tekrardan deneyin. Bu ekrana takılıyorsanız kesinlikle BIOS ayarlarıyla uğraştıkdan sonra olmuştur. O sırada varsayılan ayarlara da döndürmeyi unutmayın.

Eğer uefi desteklemiyorsa bilgisayar anakart reklam ekraninda kalır.
Anakart UEFI BIOS mi destekliyor yoksa normal BIOS mu? Eğer eski bir bilgisayara sahipseniz MBR olarak USB'ye tekrardan kurulum dosyalarını oluşturup tekrardan deneyin. Bu ekrana takılıyorsanız kesinlikle BIOS ayarlarıyla uğraştıkdan sonra olmuştur. O sırada varsayılan ayarlara da döndürmeyi unutmayın.
Burada boot etmeye çalışıyor windows kurulum ekranı gelecek sanırsam eski bir disk kullanıldığında bu süreler uzayabiliyor

Eğer UEFI desteklemiyorsa bilgisayar anakart reklam ekraninda kalır.

Hocam bu dediğiniz doğru ama alttakinde öyle olmuyor. Samsung marka Celeron işlemcili bir bilgisayarda Fast boot kapatıp UEFI özelliğini açınca aynı ekran oluyor. Böyle dikdörtgen delik delik noktalı bir ekran deneyimi yaşadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı