Windows 8.1 donuyor

BatuhanY

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle bilgisayarım eski bir bilgisayar. Özelliklerini söylememe bile gerek yok bayağı eski. Windows 8.1 yüklüydü. Bi sorun çıktı ve her açılışta donmaya başladı.Tam windows logosunda kalıyordu. Resetleyerek açıyordum fakat en az 15-20 kere resetleyerek açılıyordu( bu arada bilgisayar donduğunda reset tuşu çalışmıyor güç tuşuna basılı tutarak kapatıyorum.). Artık hiçbir türlü açılmıyor. Daha sonra format atıcaktım. Fakat formattada tam windows logosunda takılıyor. Herşeyi denedim sorun ekran kartında, Ramlerde, hard diskde değil. İşlemci sıcaklığını kontrol ettim 30-35 civarı. Anakarttaki ekran kartından denedim bu sefer takıldığı bölümde ekran gidiyor. Lütfen sorunu çözmeme yardım edin. Hepinize teşekkürler şimdiden.

Bilgisayarı temizleyin birde sistem özelliklerinizi belirtin vede bilgisayar çok eski ise 8.1i kaldırmıyo olabilir w7 yüklemeyi deneyiniz

W8.1 sorunsuz şekilde çalışıyordu eskiden. Isıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum.
2 gb ram 2 tane 80 lik hard disk hd 5450 ekran kartı

Anakart msı hatırlamıyorum tam olarak işlemci ve Anakartı

W7 yüklemeye çalışıyorum zaten ama takılıyor formatta

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı