Windows 8.1 Driver Booster indirdikten sonra siyah ekran

sergen araz

Yoctopat
Daha fazla  
Ben Driver Booster yukledim ekran kartı vb şeyler güncelleme cikti güncelle dedim ekran siyah oldu siyah ekran gitmedi diye bilgisayarımı kapattim ardından bilgisayarımı açmaya çalışınca Windows logosu geliyor sonra siyah ekran da kalıyor hiçbir şekil de çözemedim bilgisayarım boyle kaldı bilgisayar konusun da hiçbir şey bilmiyorum güvenli modda yüklenen ekran kartını sil dediler ama nasıl yapacağım hakkın da hiçbir şey bilmiylorum cevaplarinizi bekliyorum.

Tekrar böyle bir sorunla karşılaşırsan bilgisayar özelliklerini de yaz ki yardımcı olacaklar ona göre daha rahat yardım edebilsin. Sanırım harici ekran kartı kullanıyorsun, görüntü kablosunu ekran kartından söküp, anakarta onboard olarak bağla, yani hdmi ile görüntü alıyorsan yahut vga kablosu ile bu oldukça basit olacaktır sadece ekran kartından söküp kabloyu anakarta bağlayacaksın. Bu söylediğim de seni yanıltmasın, ekran kartında ki giriş haricinde kasa da takabilecegin tek bir yer var zaten. Daha sonra ekran açılacaktır tahminimce. Açıldığını varsayarak, yapman gerekenleri söylüyorum;

Yeniden başlatma düğmesinin üzerine getir mouse imlecini, sol shifte basılı tutarak, yeniden başlat bilgisayarını. Mavi bir ekran gelecek. Sırasıyla;

Sorun gider
Gelişmiş
Başlangıç Ayarlarını Değiştir;

Dedikten sonra yeniden başlayacak bilgisayar orada tekrar mavi ekran gelecek 4. Numara Güvenli Mod olmalı. Bu şekilde güvenli moda giriş yapıp aygıt yöneticisinden ekran kartı sürücüsünü silebilirsin. Denetim Masasından sürücü yazılımını da kaldırmayı unutma.

Ben Driver Booster yukledim ekran kartı vb şeyler güncelleme cikti güncelle dedim ekran siyah oldu siyah ekran gitmedi diye bilgisayarımı kapattim ardından bilgisayarımı açmaya çalışınca Windows logosu geliyor sonra siyah ekran da kalıyor hiçbir şekil de çözemedim bilgisayarım boyle kaldı bilgisayar konusun da hiçbir şey bilmiyorum güvenli modda yüklenen ekran kartını sil dediler ama nasıl yapacağım hakkın da hiçbir şey bilmiylorum cevaplarinizi bekliyorum.
USB'den format atmayı deneyebilirsiniz.

F8 ile güvenli mod ile bilgisayarı açacaksın. Sonra Bilgisayarım Sağ tıklayip aygıt yöneticisinden Ekran kartını buluğ sağ tıklayip kaldır diyeceksin. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Muhtemelen sorun çözülecektir.

USB'den format atmayı deneyebilirsiniz.
Yahu neden hemen formata yönlendiriyorsunuz :) Yalnızca yanlış sürücü kurulmuş.
F8 ile güvenli mod ile bilgisayarı açacaksın. Sonra Bilgisayarım Sağ tıklayip aygıt yöneticisinden Ekran kartını buluğ sağ tıklayip kaldır diyeceksin. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Muhtemelen sorun çözülecektir.
Her bilgisayar F8 komutu ile güvenli mod'a yanıt vermeyecektir kimi bilgisayarların boot kısayolu F8'dir, tabi siz bunu biliyorsunuzdur zaten hocam.

Yahu neden hemen formata yönlendiriyorsunuz :) Yalnızca yanlış sürücü kurulmuş.

Her bilgisayar F8 komutu ile güvenli mod'a yanıt vermeyecektir kimi bilgisayarların boot kısayolu F8'dir, tabi siz bunu biliyorsunuzdur zaten hocam.
Mutlaka, oradaki amaç güvenli mod ile geçiş yapmak. F8 artık böyle dilimize pelesenk olmuş.

Geri
Yukarı